De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
6 °C
NW 3
 
files 35
128 km.
euro95
diesel
1,563
1,185
 
 
Financieel product van de maand

SNELNIEUWS

Dinsdag 16 maart

Emilie Schols

Pensioenjurist

Emilie Schols Emilie Schols is jurist en pensioendeskundige. Zij is partner van adviesbureau Schols & de Lange. Dit bureau geeft adviezen op het terrein van pensioen. Tevens is Schols & de Lange het ondersteunend bureau van Pensioenkijker.nl: de stichting met onafhankelijke pensioeninformatie voor consumenten. Emilie Schols publiceert regelmatig en treedt veelvuldig op als docent.


vr 16 okt 2009, 19:30

AOW: 55-plussers blijven wéééér buiten schot

AMSTERDAM -  Er is in het kabinet een akkoord bereikt over de AOW. De precieze details zijn nog niet bekend, maar het belooft een ingewikkelde regeling te worden. Vooral omdat er een (bescheiden) uitzondering is voor mensen met een lange loopbaan.

Duidelijk is in elk geval dat de AOW-leeftijd wordt opgetrokken. Het Kabinet heeft er voor gekozen om dat niet geleidelijk te doen maar in twee stappen. Eerst gaat de AOW-leeftijd met een grote stap naar 66 jaar en vijf jaar daarna gaat de leeftijd in een klap naar 67 jaar.

Wat opvalt is dat er nog een behoorlijke tijd wordt gewacht voordat de eerste stap wordt gezet. Maar liefst tot 2020. Dat betekent dat iedereen die op 31 december 2009 al 55 jaar is gewoon de AOW krijgt vanaf de 65-jarige leeftijd.

Maar waarom eigenlijk?

Waarom blijft die oudere generatie buiten schot? Ik kan daar niet zo’n goede reden voor verzinnen.

De groep mensen die nu tussen de 55 en de 65 jaar is, is van een enorme omvang. Het is de babyboomgeneratie. Juist omdat die generatie zo omvangrijk is, zou het behoorlijk aantikken als juist die generatie eens wat later AOW zou krijgen. Misschien niet meteen een jaar later, maar een aantal maanden zou toch op zijn minst moeten kunnen.

Als de babyboomgeneratie wat later AOW krijgt wordt er dus aanzienlijk bespaard op de kosten. Dat is een belangrijk financieel argument voor.

Een misschien nog belangrijker argument is dat de babyboomgeneratie bij voortduring buiten schot blijft als er pijnlijke maatregelen moeten worden genomen.

Naar mijn idee is dat niet zo heel erg eerlijk.

Ik zou dus zeggen: goed plan dat ophogen van de AOW-leeftijd, maar verdeel de pijn over alle generaties. Was getekend: een babyboomer.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Please Wait ...
loading ...
Button goede doelen