*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 74
95 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 24 nov 2011, 09:56

Spaarrekening en hypotheek gewantrouwd

AMSTERDAM - Financiële producten moeten goedgekeurd worden door een onafhankelijke partij, voordat ze op de markt komen. Dat vindt een grote meerderheid van de Nederlanders. Ze zijn verder zeer kritisch over de rol van banken. Ze hebben meer vertrouwen in bankiers zonder bonus.

Consumenten voelen zich onvoldoende beschermd bij de aanschaf van financiële producten, licht onderzoeksleider Martijn Lampert van Motivaction de resultaten van hun gisteren verschenen onderzoek toe. „Ze vinden dat producten zoals verzekeringen, spaarrekeningen en hypotheken goedgekeurd moeten worden, het liefst door een partij die onafhankelijk is van de banken.” Driekwart van de mensen vraagt zich af of wat op de markt komt, wel verantwoord is.

Nederlanders kijken vooral naar de eigen overheid voor bescherming, vertelt Lampert: „Mensen hebben geen vertrouwen in zelfregulering door de banken. Ze vinden dat de rijksoverheid aan zet is, of De Nederlandsche Bank.” Op de Europese Unie kunnen mensen onvoldoende bouwen. „Slechts een kwart van de Nederlanders ziet een rol voor de EU.”

Een koerswijziging is nodig, concludeert Motivaction. „De nutsfunctie van de financiële sector vinden consumenten het belangrijkst, zoals het mogelijk maken van betalingsverkeer en geld uitlenen om te wonen.” Lampert noemt het een enorme uitdaging voor de bankensector. „Nederlanders willen in meerderheid banken splitsen in risicoloze en risicovolle activiteiten. Ze denken namelijk dat bankiers niets van de crisis geleerd hebben.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!