In Nederland nam de AFM de informatie over 74 kredieten op 45 verschillende websites onder de loep. Op 39 Nederlandse websites zijn één of meer tekortkomingen geconstateerd. De meest voorkomende tekortkomingen betroffen krediettabellen die niet correct waren opgenomen of op de verkeerde plaats stonden en het ontbreken van een verwijzing naar de verkrijgbaarheid van de standaardinformatie.
Het onderzoek is uitgevoerd op initiatief van de Europese Commissie en gelijktijdig uitgevoerd in andere Europese landen. Daarbij werd gekeken of de informatie op websites over consumentenkrediet voldoet aan de daarvoor geldende regelgeving. Uit het onderzoek van de 27 deelnemende landen plus Noorwegen en IJsland bleek dat slechts 30 procent van de 562 beoordeelde websites aan de regelgeving voldeed.
De kredietmarkt is enorm. In 2010 hadden financiële instellingen in de eurozone meer dan 600 miljard euro uitstaan aan consumentenkrediet, meldt de EC. In het Europese onderzoek bleek 46 procent van de sites onvolledige informatie te geven in de reclames. Zo ontbrak bijvoorbeeld het verplichte jaarlijkse rentepercentage, informatie over verplichte aanvullende eisen zoals verzekeringen en de looptijd van het contract. Maar liefst één op de vijf sites gaf zelfs misleidende informatie over de kosten van het krediet.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer