|
De laatste jaren zijn pinbetalingen steeds goedkoper geworden, terwijl contant betalen juist duurder is geworden. Toch brengt ongeveer een vijfde van de winkels waar pinnen mogelijk is, de klant bij kleine bedragen nog een tarief in rekening.
Voor bijvoorbeeld horecazaken levert dit op jaarbasis enkele duizenden euro`s op. Voor bedragen onder de tien euro wordt vaak 20 cent extra gerekent, voor bedragen onder de 20 euro die per creditcard worden betaald eveneens.
Kleine winkeliers denken vaak dat ze meer geld kwijt zijn aan pintransacties, omdat de kosten daarvan zichtbaarder zijn dan de kosten bij contante betalingen, aldus een woordvoerder van DNB. Uit onderzoek van het Economisch Instituut voor het Midden en Kleinbedrijf blijkt echter dat pinnen ook voor hen het goedkoopst is.
De kosten van pintransacties zijn gedaald door het goedkoper worden van computers, lagere kosten voor telefonie en het efficiëntere gebruik van de infrastructuur. Hierdoor hebben veel banken de laatste jaren al de tarieven voor het pinnen verlaagd
Winkeliers kunnen het pingedrag van klanten beïnvloeden door te stoppen met het rekenen van een tarief als zij lage bedragen willen afrekenen. Nu hebben de meeste consumenten bij kleine bedragen onder de 15 euro nog een voorkeur voor contant geld. Bij bedragen boven de 60 euro wordt in driekwart van de gevallen met een pinpas afgerekend.
Door het wegvallen van het pintarief, raakt de gedachte dat de pinpas vooral voor hoge bedragen bedoeld is op de achtergrond. Hierdoor zouden consumenten hun betaalgewoonten aan kunnen passen.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Diamantslikker te kakken gezet
PvdA-kiezer niet meer achter...
Vertrekkers van het Binnenhof
Bruidegom in vizier FBI
Bewolkte avond
Schrappen wegen kost veel banen
Jacht zinkt na botsing schip
Jacht op juwelendieven
Ankara meldt schending luchtruim
Oranjekoorts slaat toe
VEH: Er is al fors ingeleverd
Mannen vervuilen slootwater
'VS martelden Nederlanders'
Parken vandaag in trek
'Helft Duitsers: euro vergissing'
Rosenthal in Polen
Man vast in vuilstorter
Agent bewust aangereden
Chávez helpt zieken Curaçao
Zoon 33 jaar opgesloten
Turkije en EU beogen nieuwe start
Gehandicapt na implantaat
Staande ovatie voor dakloze
' Akkoord is miljoenenstrop'
Rutte is populaire ' vriend'
Poll: Griekenland vertrekt uit...
Dode in woning Den Haag
Redding voor zwemmend paard
Zakenkabinet Griekenland beëdigd
Minder loon voor Hollande
Donna Summer - Last Dance
Wat is een boeba?
Voetballer vs muur
Meisje valt uit auto
Sharon Osbourne zoent hunk
Huntelaar: Blauw oog
Oranje met vrouwen en kids
Griekse interim-regering beedigd
Autovideo: Toyota GT 86
Gehandicapt na kont-implantaat
Sim Only va. € 0,- pm
Relatie.nl Dating
Vakantie Dagdeals
Hete Huisvrouwen
EK '12 arrangementen
Wat voor weer
Erotische webwinkel
Ik vis pas als