Dit melden bronnen in Den Haag. Minister Donner (Sociale Zaken) gaat eerder ingrijpen in de toeslag die 65-plussers krijgen voor hun jongere, niet-werkende partner. Vanaf 2011 wordt de bijdrage alleen nog uitgekeerd voor partners vanaf 55 jaar. Uiteindelijk levert dat zo'n 170 miljoen euro op.
In 2015 verdwijnt die partnertoeslag helemaal, zoals eerder al is aangekondigd. Een gehuwde aow'er krijgt nu naast zijn eigen aow-uitkering van zo'n 673 euro per maand nog eens dat bedrag voor zijn niet-werkende jongere partner. Ook wordt bezuinigd op de aow-uitkering aan Nederlanders die in het buitenland wonen. Ze raken een extra tegemoetkoming die een paar jaar geleden werd ingevoerd, weer kwijt.
Verder wordt gesneden in de budgetten voor reïntegratie, het aan het werk helpen van mensen die hun baan zijn kwijtgeraakt. Het gaat om enkele tientallen miljoenen euro's.
In totaal moet Donner volgend jaar zo'n 400 miljoen euro bezuinigen, onder meer vanwege toegenomen uitgaven aan de aow, deeltijd-ww, bijstand en zwangerschapsuitkeringen. Het kabinet en de coalitiepartijen CDA, PvdA en ChristenUnie hebben de afgelopen dagen nog koortsachtig over de ingrepen in de sociale zekerheid overlegd. Dat ging volgens ingewijden moeizaam, omdat 'snijden in uitkeringen nooit leuk is'.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer