Ex-commandat VN weggejaagd
Verdachte opgepakt bij brand
Exclusief gesprek met Joran van...
Man die vrouw neerstak vrij
Geen nieuwe babylijkjes gevonden...
Proef met meer blauw op straat
Formatie-overleg weer verder
Transseksueel wil nieuwe bul
Zeiljacht in brand op Noordzee
Ruben naar nieuwe basisschool
Verhagen heeft goede hoop
Zeven jaar voor 'incassomoord'
Bloedige aanslag op sjiieten
5 jaar cel serieverkrachter
Kamers gezocht voor buitenlanders
Man bekent moord op Zoetermeerse
Truck ramt vliegtuig op Schiphol
Bejaarde raakt rijbewijs kwijt
‘Puppymeisje’ opgepakt
Fiscus legt beslag op 53 auto's
Surinamer wil drugs bestrijden
'Britten drinken minder'
Nederlandse taal in Grondwet
Haren tonen risico op hartaanval
Mijnwerkers Chili op zwart zaad
Man laat bolletjes operatief...
Koe met BSE aangetroffen
Bomdreiging bus Leeuwarden
Gifpakketten bij negen Zwitserse...
John van den Heuvel spreekt Joran
Het is zover, het Concours Het Loo...
Popstars Nr 2 van 5
Clipprimeur: Cee-Lo's...
Steeds meer vogels op Schiphol
Batavia verandert van koers
Aanleg nieuw riool zorgt voor...
Maxima reikt Edison Award uit.
Bernhard van Oranje reikt LOEY...
Video: Iman bedreigt Wilders
|
De man, Hans Houtman (40), exportmanager in speelgoed, en huishoudelijke artikelen en geschenken, was aangehouden nadat hij twee marechaussees aansprak op het niet controleren van paspoorten. Hij is daarna in de cel beland en zo zwaar met zijn handen op de rug gekneveld met plastic bindstrips dat hij buiten bewustzijn raakte. "Ik verging van de pijn" , aldus Houtman. De volgende dag bleek dat zijn linkerarm op twaalf plaatsen gebroken was en dat hij een gekneusd sleutelbeen had.
In zijn linkerhand heeft Houtman nog steeds geen gevoel en zijn rechterhand tintelt.
Na zijn aanhouding, werd de inmiddels oververhitte Houtman per busje overgebracht naar het detentiecentrum, waar de ex-commando de nacht gekneveld in een cel moest doorbrengen. De volgende dag bleken zijn verwondingen ernstiger en is hij door de marechaussee overgebracht naar het VU Ziekenhuis in Amsterdam, waar artsen de botbreuken en kneuzingen vaststelden.
Houtman heeft advocaat mr. Thomas van Vugt (Blenheim Advocaten) in Amsterdam ingeschakeld om de schade te verhalen: "Mijn cliënt is op een ongelooflijke manier mishandeld."
In een reactie laat KMAR-woordvoerer Rick Hirs weten dat in opdracht van de commandant der marechaussee, luitenant-generaal Dick van Putten, de KMAR een intern onderzoek is begonnen. "Wij hebben melding gemaakt bij het openbaar ministerie in Arnhem, die straks, als het onderzoek klaar is, moet besluiten of er reden is tot vervolging", stelt Hirs. "Ik hecht eraan te melden dat wij het betreuren dat mensen gewond raken doordat wij geweld toepassen. In de wet staat dat we bewegingsbelemmerende middelen mogen gebruiken."
, comments_amount=102, subsection=, link=http://www.telegraaf.net/binnenland/4118686/_Arm_gebroken_bij_paspoortcontrole__.html, date_lastmodified=1212146742, sectionpath=, section=binnenland, id=4118686, author=redactie, title=Arm gebroken bij paspoortcontrole, comments_allowed=1, images=[{id=184035, url=http://www.telesport.nl/multimedia/archive/00184/houtman_jpg_184035a.jpg© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
De gratis BlackBerry
6% BTW & Glassubsidie
Hete huisvrouwen
Hypotheekrente daalt
Lastminute vakanties!
€ 3.- gratis Bingo Credits!
Sim only zonder
Yummy: Kim Holland
Win miljoenen
Extra geld nodig?
Super lastminutes
iPhone 4 kopen
Casino
Reisverzekering
Hypotheek nodig?

