De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
11 °C
Z 3
 
files 21
71 km.
euro95
diesel
1,563
1,189
 
 
Financieel product van de maand

SNELNIEUWS

Donderdag 18 maart
do 29 okt 2009, 10:13

Belastingvrije gift dubbel zo hoog

AMSTERDAM -  Ouders moeten hun kinderen eenmalig 50.000 euro belastingvrij kunnen schenken voor de aankoop van een woning of als studiefonds.

Met dit gisteravond laat ingediende voorstel van CDA-Kamerlid Omtzigt stemt een Kamermeerderheid deze week waarschijnlijk in.

Regeringsfractie PvdA staat sympathiek tegenover deze uitbreiding van de nieuwe successiewet van staatssecretaris De Jager (Financiën). Maar PvdA-Kamerlid Tang eist eerst 'een harde financiële onderbouwing'. Coalitiegenoot ChristenUnie is voor de belastingvrije gift.

Nu al is deze schenking mogelijk, maar voor kinderen tussen 18 en 34 jaar tot hooguit 24.000 euro. CDA-Kamerlid Omtzigt wil met de ruimere belastingvrije gift van 50.000 euro vooral het eigenwoningbezit onder jongeren bevorderen. "En we hopen dat daarmee de bouwmarkt in deze tijd ook een prikkel krijgt", zegt hij.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Please Wait ...
loading ...
Button goede doelen