Ex-commandat VN weggejaagd
Verdachte opgepakt bij brand
Exclusief gesprek met Joran van...
Man die vrouw neerstak vrij
Geen nieuwe babylijkjes gevonden...
Proef met meer blauw op straat
Formatie-overleg weer verder
Transseksueel wil nieuwe bul
Zeiljacht in brand op Noordzee
Ruben naar nieuwe basisschool
Verhagen heeft goede hoop
Zeven jaar voor 'incassomoord'
Bloedige aanslag op sjiieten
5 jaar cel serieverkrachter
Kamers gezocht voor buitenlanders
Man bekent moord op Zoetermeerse
Truck ramt vliegtuig op Schiphol
Bejaarde raakt rijbewijs kwijt
‘Puppymeisje’ opgepakt
Fiscus legt beslag op 53 auto's
Surinamer wil drugs bestrijden
'Britten drinken minder'
Nederlandse taal in Grondwet
Haren tonen risico op hartaanval
Mijnwerkers Chili op zwart zaad
Man laat bolletjes operatief...
Koe met BSE aangetroffen
Bomdreiging bus Leeuwarden
Gifpakketten bij negen Zwitserse...
John van den Heuvel spreekt Joran
Het is zover, het Concours Het Loo...
Popstars Nr 2 van 5
Clipprimeur: Cee-Lo's...
Steeds meer vogels op Schiphol
Batavia verandert van koers
Aanleg nieuw riool zorgt voor...
Maxima reikt Edison Award uit.
Bernhard van Oranje reikt LOEY...
Video: Iman bedreigt Wilders
Rabobank, dat nu nog de eigenaar is van Alex, overweegt bovendien een minderheidsbelang te nemen in de beursgenoteerde broker na de verkoop van Alex, zegt de bron die bekend is met de situatie.
Gisteren maakte Binck bekend in gesprek te zijn met Rabobank over de overname van Alex. Beide partijen voeren al enige tijd exclusieve gesprekken met elkaar.
Volgens de bron liggen de vraagprijs en het bod van BinckBank nog steeds zon EUR50 miljoen uit elkaar. Rabobank zou EUR400 miljoen vragen voor Alex, terwijl Binck maar bereid zou zijn EUR350 miljoen op tafel te leggen. Vraag is nu of partijen daar uit komen.
BinckBank-topman Kalo Bagijn wil desgevraagd geen commentaar geven op de lopende onderhandelingen met Alex. "De gesprekken met Rabobank lopen nog en ik kan helemaal niets zeggen over de inhoud daarvan."
Binck heeft zijn interesse voor Alex nooit onder stoelen of banken gestoken, maar werd lange tijd gezien als de underdog. Ook analisten hielden er tot voor kort rekening mee dat Alex in buitenlandse handen zou vallen. Buitenlandse internetbrokers zouden echter vroegtijdig zijn afgehaakt. De hoge vraagprijs van Rabobank zou daarbij een doorslaggevende rol hebben gespeeld.
Volgens de bron die bekend is met de situatie beschikt BinckBank ongeveer over EUR50 miljoen aan eigen middelen. "Dat geeft wel aan dat ze veel geld uit de markt moeten trekken om de overname te kunnen financieren."
Een complicerende factor bij de overname zou zijn dat Alex hogere vergoedingen vraagt voor haar diensten dan BinckBank. "Dat betekent dat na de overname de tarieven van Alex omlaag moeten en dat gaat wel ten koste van de toekomstige winst. Binck zelf kan zijn klanten echt geen tariefsverhoging opleggen, omdat het daarmee als het ware zijn eigen klanten de overname deels zou laten financieren."
BinckBank rekent volgens de bron op kostensynergieen van 50% tot 60% na de overname. Beide brokers gebruiken namelijk identieke IT-systemen, namelijk die van het afgelopen jaar door Binck overgenomen softwarebedrijf Syntel. Daardoor kunnen de systemen zonder problemen aan elkaar worden geknoopt en kan Binck grote synergievoordelen halen met de overname van Alex.
Binck is een maatje kleiner dan Alex, dat nog steeds de onbetwiste marktleider is op het gebied van online brokerage in Nederland. Binck had halverwege dit jaar 68.500 klanten, terwijl Alex zegt er meer dan 100.000 te hebben.
Binck heeft met een handelsvolume van 2,1 miljoen transacties per jaar naar eigen zeggen een marktaandeel van 14%. Alex heeft, gemeten naar het door Binck geschatte totale volume van 14,5 miljoen jaarlijkse transacties, met 3,2 miljoen transacties een marktaandeel van 22%.
, comments_amount=0, subsection=DJN.REAL, link=http://www.dft.nl/wirefeed/DJN/DJN_REAL/2283832/Binck_overweegt_claimemissie_voor_financiering_Alex_-_bron.html, date_lastmodified=1192115653, sectionpath=, section=DFT, id=2283832, author=redactie, title=Binck overweegt claimemissie voor financiering Alex - bron, comments_allowed=0, images=[], date_published=1192111860© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
De gratis BlackBerry
6% BTW & Glassubsidie
Hete huisvrouwen
Hypotheekrente daalt
Lastminute vakanties!
€ 3.- gratis Bingo Credits!
Sim only zonder
Yummy: Kim Holland
Win miljoenen
Extra geld nodig?
Super lastminutes
iPhone 4 kopen
Casino
Reisverzekering
Hypotheek nodig?

