*

Zoeken
  Zoeken met  
21.4 °C
NW 3
 
files 102
126 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 12 okt 2011, 12:39

Spaarrente stijgt richting 3 procent

AMSTERDAM - De spaarrente zit dicht tegen het hoogste niveau in twee jaar tijd aan. Volgens vergelijkingssite Uw-spaarrente.nl buitelen de banken over elkaar heen met nieuwe verhogingen.

Deze week maakte Centraal Beheer Achmea bekend de rente te verhogen naar 2,95 procent. LeasePlan Bank heeft onlangs de rente opgeschroefd tot 2,91 procent. „Het is wachten tot de eerste de rente verhoogt naar 3 procent. Er is een ware spaarrenteoorlog gaande”, licht Oscar Toom van Uw-spaarrente.nl toe.

Omdat het onderling vertrouwen tussen banken zoek is en banken nauwelijks geld aan elkaar uitlenen, moeten zij op een andere manier aan kapitaal komen. Ook moeten ze door strengere kapitaalseisen meer eigen vermogen aanhouden. Een van die manieren is door de rente te verhogen.

Voor het vergelijken van spaarrentes kunt u hier klikken.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!