*

Zoeken
  Zoeken met  
 
6 °C
ZW 5
 
files 1
0 km.
euro95
diesel
1,801
1,499
 
 

SNELNIEUWS

Donderdag 23 februari
di 06 dec 2011, 06:00

André van Duin spreekt gebarentaal

door Wilma Nanniga
AMSTERDAM -  André van Duin heeft aan een handgebaar genoeg. Zijn partner Martin loopt af en aan met krant en koffie. André zegt niet veel: „Ik mag wel praten maar niet hard en niet te lang. Martin maakt er een lolletje van. En de kno-arts voorspelt dat ik donderdag weer op kan.”

Foto: BLAUW, AB

„Ik vind het vervelend voor al die mensen die hadden gerekend op een gezellige Sinterklaas in DeLaMar. Ik mag dan een stil avondje hebben gehad, maar zíj ook.” Andrés stem klinkt hees, al belt hij mij nog wel zelf op. Hij hecht eraan dat wordt benadrukt dat het niets ernstigs is. „Half Nederland loopt met een soort keelontsteking. Nou en ik heb het ook. Wel lastig, niet erg.”

Het is voor het eerst dat de komiek dit in zijn 47-jarige carrière meemaakt. „Vorige week kon ik na de pauze nauwelijks verder. Er kwam amper nog geluid uit mijn keel. En het moet gezegd, mijn typetjes zijn nogal luidruchtig. Ik kon er nog wel weer een grap van maken. Maar omdat meten weten is, ben ik daarna wel naar de kno-arts gegaan. En ik kan je verzekeren, dat onderzoek was geen pretje. Met een cameraatje in een buisje gingen ze via mijn neus naar mijn stembanden gluren.”

Opgelucht: „Gelukkig was er niks aan het handje. Mijn stembanden zijn gewoon keurig bleek, precies zoals het hoort. Rood noch ontstoken, en in geen velden of wegen een knobbeltje of ander oneffenheidje te bespeuren. Maar ik loop wel de hele dag slijm weg te slikken. Dat is vervelend. Ze hebben me op het hart gedrukt dat ik even pas op de plaats moet maken. Want als ik de boel ga forceren, kan het wel echt fout gaan. En ik heb pilletjes gekregen met ananasextract. Want wist jíj dat ananas een natuurlijke slijmafbreker is? Jaja, zo leer je nog eens wat op je oude dag.”

Lees het volledige verhaal in De Telegraaf.


Weekendabonnement
Weekendabonnement?

Please Wait ...
loading...
Please Wait ...
loading ...