*

Zoeken
  Zoeken met  
18.8 °C
NW 3
 
files 62
98 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
ma 28 jul 2008, 07:00

Noord-Koreaans circus naar Amsterdam

door onze redactie
AMSTERDAM -  In het Amsterdamse Carré zal deze week circusgeschiedenis worden geschreven. Met de komst van The Great Flying Circus Noord-Korea. „Het is in alle opzichten een wereldpremière”, vertelt producent Henk van der Meyden. „Het is ons gelukt het hele Nationaal Circus van Pyongyang naar Europa te halen.” Het nieuws is in de circuswereld als een bom ingeslagen.

Foto: Stardus

„Er is al jaren grote belangstelling uit de hele wereld”, legt medeproducent en Henk van der Meydens echtgenote Monica Strotmann uit. „Noord-Korea is nog altijd het meest geïsoleerde land ter wereld, de contacten met de buitenwereld zijn zeer beperkt. De komst van The Great Flying Circus is dan ook een grote doorbraak naar meer openheid.”

Henk vervolgt: „Wij werken al jaren met Noord-Koreaanse circusartiesten omdat zij, zeker op het gebied van vliegende trapezes, letterlijk op eenzame hoogte staan. Of beter gezegd: vliegen. Tot nu toe stuurden wij nummers van hen naar het Internationale circusfestival van Monte Carlo waar zij al acht Gouden Clowns wonnen, de Oscars van de circuswereld. Het bleef echter bij enkele nummers. Men kan in Carré voor het eerst in de circusgeschiedenis kennismaken met The Great Flying Circus Noord-Korea.”

De producent herinnert zich: „Het was eind jaren zestig een enorme sensatie toen ik samen met mijn partner Wout van Liempt voor het eerst het Russische Staatscircus naar ons land bracht, in Ahoy en in Carré. Er stonden rijen van honderden meters. Alle voorstellingen waren uitverkocht en de toenmalige Carré-directeur Guus Oster sprong van vreugde op een olifant.”

Eerste signaal

Het was midden in de Koude Oorlog en de komst van het Russische circus was een eerste signaal van toenadering met het Westen. „Zo’n sensatie dient zich nu opnieuw aan. Noord-Korea opent voor het eerst de luiken op cultureel gebied. In dat kader kregen wij toestemming nu het hele Nationaal Circus van Pjongjang met dit wereldprogramma naar Europa en ons land te halen.”

Lees verder op pagina Privé


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

SNELNIEUWS

Maandag 28 mei
Please Wait ...
loading...