'Ik word nu hemel-oma'
Wendy van Dijk toont babybuik
Chimène van Oosterhout is weer...
Huis Marga Scheide in lichterlaaie
Michelle en Davy in herkansing
Dewi is Mystery Popstar
'Oprah Winfrey plant nieuwe show'
Britney Spears' ex moet brommen
LUV baalt van boek
Albert West weer opa
'Josine had hart voor vak'
Oprah in tranen om einde show
Familie manager Elvis bij première
Susan Boyle breekt record
Ook NCRV brengt Michael...
Tourbus Miley in ernstig ongeluk
Actrice Josine van Dalsum (61)...
Kelly Osbourne stelt huwelijk uit
Demi Moore: 'Ik heb wel heupen!'
Fans Jackson pissig op Verlinde
Rechter geeft Chris Brown...
Rihanna gaat voor zwaar geschapen
Heidi tóch als engel op catwalk
Arie verkleed als kerstengel
Kijkcijfers Jensen zakken weg
James Van Der Beek gaat scheiden
Bublé in de bres voor Britney
Johnny Depp dronken 'afgevoerd'
'Lady Gaga pikte van Nederlanders'
Oprah Winfrey stopt met talkshow
Klaar voor Popstars!
Geen poespas voor Sophie Dahl
Jetske is weer moeder
Pamela vertelt zoons over sekstape
Dochter Jim Carrey getrouwd
In 2004 breekt The Sheer door met debuutalbum The Keyword is Excitement. De band wint een Zilveren Harp, 3FM Award en staat op Pinkpop en Lowlands. In 2006 volgt het album Feel the Need. Eind 2007 besluiten de muzikanten voorlopig niet meer op te treden en trekken zij zich terug voor wat broodnodige bezinning.
“Na jaren spelen moesten we er even tussenuit, terug naar de tekentafel. Ook hadden we wat tijd met elkaar nodig”, aldus zanger en gitarist Bart van Liemt. “Na Feel the Need waren we niet meer zo vervuld van wat we maakten”, voegt toetsenist Jasper Geluk toe. “Het kwam te makkelijk. We voldeden vooral aan de verwachtingen van anderen.”
De muzikanten trekken zich terug in de oefenruimte. Bart: “Na verloop van tijd werd de muziek steeds akoestischer. De nummers die ik voor mijzelf thuis op de bank speelde, bleken bij de rest in de smaak te vallen terwijl dat helemaal niet het soort muziek was dat The Sheer maakt.”
Naast hun muzikale groeispurt kregen Bart en Jasper de afgelopen jaren ook persoonlijk het een en ander voor hun kiezen. Bart belandt op de intensive care met nierproblemen die later chronisch blijken te zijn, Jasper verliest een groot deel van zijn bezittingen wanneer zijn woning afbrandt. “Dit album is een afspiegeling van de minder leuke dingen in het leven”, stelt Bart. “Onze eerste twee cd’s waren heel positief, ze hadden een sfeer van ’alles komt goed’. Nu weten we dat dat niet altijd het geval is. De derde plaat draait dan ook meer om de vraag ’komt het allemaal wel goed?’.”
Zijn nierziekte leerde Bart naar eigen zeggen zaken in een ander perspectief te zien. “Ik wil meer risico’s nemen, ook in mijn muziek. We zijn op zoek gegaan naar de andere kant van het medium muziek.” Here and Now and Long Before is duidelijk een heel persoonlijke plaat. Jasper: “Letterlijk zijn veel teksten gebaseerd op Bart zijn verhaal, maar iedereen in de band heeft de afgelopen jaren dingen meegemaakt. Deze cd staat heel dicht bij ons allemaal.” De toetsenist vindt dat de band op de nieuwste plaat kwetsbaarder en beter klinkt dan ooit. “Deze cd moesten we nu maken, vijf jaar geleden hadden we dit niet gekund.”
In het jaar dat de bandleden zich alleen op elkaar en hun nieuwe nummers richten, voegt de bevriende collega-muzikant JanPeter Hoekstra (gitarist van Krezip) zich bij The Sheer. De samenwerking bevalt zo goed dat de band officieel uitbreidt van vier- naar vijfkoppige formatie. Jasper: “Deze plaat staat bol van de rigoureuze veranderingen. Nieuwe muziek, nieuw bandlid. We hebben op heel veel vlakken veel van onszelf op het spel gezet.” Here and Now and Long Before ligt vanaf maandag 20 april in de winkel.
Donderdagavond presenteert The Sheer het nieuwe album in de Amsterdamse Melkweg.
© 1996-2009 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer

1. Gratis Blackberries
Subsidie en 6% BTW
Wil jij mij nu live zien?
Single ?
Stedentrip Istanbul
YummY, 18+ X X X
Kim Holland exclusief
Win € 2.500,-
Nieuwe auto kopen?
Holiday on Ice
Afvallen voor € 19,99 p.w. beinshape.nl
Valt je Lijfrente vrij?
Claim hier je domeinnaam nu het nog kan!
Win gratis kaarten voor
Klik hier ! Alles over