Sterren op het doek is volgens presentatrice Hanneke Groenteman een ’ode aan het vak van de beeldend kunstenaar’. “Op televisie wordt altijd gepraat met beeldend kunstenaars, nooit zie je hoe een kunstwerk tot stand komt”, zegt Groenteman. Naar eigen zeggen was het altijd haar droom een kunstprogramma te mogen presenteren waar veel mensen naar kijken.
Dit jaar doen presentator Ron Brandsteder, zanger Gerard Joling, actrice Carry Tefsen, voetbaltrainer Foppe de Haan, schrijver Jan Siebelink en Eurocommissaris Neelie Kroes mee aan Sterren op het doek. Allemaal zijn ze steeds door drie verschillende kunstenaars geportretteerd.
Volgens Groenteman is deelname aan het tv-programma geen geringe opgave voor de BN’ers en de kunstenaars. Groenteman: “De BN’ers moeten uren stilzitten en mogen niet kijken wat de kunstenaars ervan maken. De kunstenaars mogen zich intussen niet laten afleiden door mooie praatjes. Het zijn moeilijke omstandigheden voor ze, te midden van de gekte van een tv-programma. Daarna krijgen ze nog twee weken de tijd om het kunstwerk af te maken, waarbij ze in spanning zitten of hun schilderij uiteindelijk wordt gekozen.”
Gerard Joling vond het poseren wel meevallen. “Ik heb wel 3,5 uur stilgezeten. Ik zag er wel tegenop. Ik verwachtte dat kunstenaars een beetje zweverige types waren”, aldus Joling. Groenteman: “De kunstenaars hebben zich stukgebeten op zijn geile ogen, hij heeft van die slaapkamerogen.”
Foppe de Haan noemt het poseren in een van de uitzendingen ’bijna rampzalig’. “Ik wil er niet bij nadenken, daar word ik ongemakkelijk van”, draagt Ron Brandsteder als oplossing aan.
Het moeilijkste vonden de BN’ers om na gedane arbeid het beste schilderij uit te kiezen. “De schilderijen zijn totaal verschillend van elkaar. Ik schrok bijna toen ik de resultaten zag”, zegt Joling. “Ik heb liever een moeilijk dossier”, verzucht Kroes in haar aflevering.
De portretten van de zes BN’ers zijn momenteel te zien in het Spoorwegmuseum in Utrecht. De schilderijen worden ook tentoongesteld in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen en het Openluchtmuseum in Arnhem.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Lindsay Lohan in de schulden
Quinty Trustfull in tranen
Goodrem was doodongelukkig
Lady Gaga baalt
Bieber valt fotograaf aan
Jim Bakkum voelt zich oud
Spannende foto's Kardashian
Van der Oest maakt Lucia de B-film
Ellen ten Damme woedend om...
Serena Williams stopt met daten
Robin Gibb gaf liefdeskind...
Robert Pattinson verbaast zich...
Verlovingsfeest Justin Timberlake...
Onflatteuze jurk Pamela Anderson
Middelvinger Ben Saunders
Nicolette van Dam pitspoes in...
Michelle Obama droomt van Beyoncés...
Nieuwe liefde voor Jenny McCarthy
Heidi Klum weer verliefd?
Sylvie huilt, Sylvie lacht
Gouden keeltje, gouden jurkje
'Laat Songfestival toch zitten'
Ashton en Demi 'vriendjes'?
Miljoen Nederlanders zien finale...
Concert Lady Gaga afgelast
Zweden wint Eurovisie Songfestival
'Nederland verdiende finale ESF...
Emotioneel afscheid Jörgen
Dochter Jean-Marie getrouwd
Sean Kingston vernielde villa
Sissing hekelt kijkcijfers
Beelen-band ontroert Frits Spits
Lijf Matthew versleten?
Zweedse inzending verslikt zich in...
0 punten voor Azerbeidzjan
