Advocaten van de familie Jackson bekijken het document samen met twee in het stuk benoemde executeur-testamentairs, beiden zakenpartners en bekenden van de popster, de advocaat John Branca en de zakenman en muziekmagnaat John McClain.
De moeder van Jackson, Katherine, heeft van de rechter op 29 juni tijdelijk de zeggenschap gekregen over de nalatenschap van haar zoon en over haar kleinkinderen. De advocaten van de familie stelden toen dat er geen testament was te vinden. Twee dagen later kwamen Branca en McClain met de laatste wilsbeschikking van Jackson op de proppen. Wanneer de familie Jackson geen bezwaren maakt, komt de nalatenschap in handen van de twee executeur-testamentairs.
Jackson laat enorme schulden en talrijke bezittingen na. Aangenomen wordt dat hij voor minstens 150 miljoen euro meer aan bezittingen dan aan schulden heeft nagelaten, schatte maandag The Los Angeles Times. Dat is nog afgezien van de inkomsten uit de kolossale belangstelling voor zijn muziek die na zijn overlijden losbarstte.
Jackson laat bovendien 50 procent van de aandelen van de Sony-ATV Music Publishing muziekcatalogus na. Dat behelst een schat aan auteursrechten op artistieke creaties van de populaire muzieksector, inclusief de rechten op de meeste hits van The Beatles.
Jackson heeft zijn aandeel als onderpand voor enorme leningen gebruikt, maar er is nog meer dan genoeg over, schatte The Los Angeles Times. Bovendien blijven de inkomsten die de rechten op muziek genereren gewoon binnenstromen. Naar verluidt ging het voor Jackson om tussen de 9 en 15 miljoen euro jaarlijks. Sony-ATV is de op drie na grootste muziekuitgever ter wereld en betrokken bij het werk van 750.000 artiesten.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Brad wordt geen regisseur
Harm Edens is poes kwijt
Cynthia Nixon getrouwd
Keira pronkt met verlovingsring
Geen rol voor Pattinson
Joan Franka gaat op wereldreis
Gers Pardoel verrast op Pinkpop
Zuckerberg gespot op huwelijksreis
Lindsay Lohan in de schulden
Quinty Trustfull in tranen
Goodrem was doodongelukkig
Lady Gaga baalt
Bieber valt fotograaf aan
Jim Bakkum voelt zich oud
Spannende foto's Kardashian
Van der Oest maakt Lucia de B-film
Ellen ten Damme woedend om...
Serena Williams stopt met daten
Robin Gibb gaf liefdeskind...
Robert Pattinson verbaast zich...
Verlovingsfeest Justin Timberlake...
Onflatteuze jurk Pamela Anderson
Middelvinger Ben Saunders
Nicolette van Dam pitspoes in...
Michelle Obama droomt van Beyoncés...
Nieuwe liefde voor Jenny McCarthy
Heidi Klum weer verliefd?
Sylvie huilt, Sylvie lacht
Gouden keeltje, gouden jurkje
'Laat Songfestival toch zitten'
Ashton en Demi 'vriendjes'?
Miljoen Nederlanders zien finale...
Concert Lady Gaga afgelast
Zweden wint Eurovisie Songfestival
'Nederland verdiende finale ESF...
