Charlotte heeft de vijfde en de zesde klas in één keer gedaan”, zegt Caroline trots. „Toen ze na de uitslag huilend naar me toe kwam, dacht ik natuurlijk dat ze gezakt was. In mijn haast om bij haar te komen, liep ik bijna een docent onder de voet. Maar het bleken vreugdetranen, want het diploma was binnen.”
„Die leraar heb ik natuurlijk even mijn verontschuldigingen aangeboden, die man was zich lam geschrokken”, lacht Caroline. „Maar het was zo’n gespannen toestand geweest. Charlotte moest voor haar mondelinge staatsexamen naar Zwolle. Na afloop van de test zou ze meteen te horen krijgen of ze was geslaagd of niet. Maar Charlotte deed haar mondeling en moest vervolgens op de gang wachten. Dat duurde zó lang dat ik begon te denken: zou er iets mis zijn? En ja hoor, er bleken papieren zoek te zijn… Het zweet brak ons uit. Maar gelukkig werd Charlotte uiteindelijk naar binnen geroepen. En het verlossende woord werd uitgesproken.”
Niet alleen thuis maar ook op de buis gaat het goed met Caroline. Met de presentatie van Familieberichten en DNA Onbekend kan ze wekelijks op een grote schare trouwe kijkers rekenen. „DNA Onbekend is heftig, maar tegelijkertijd prachtig en mooi”, vertelt ze. „En er komt net als op Familieberichten een vervolg. Alle keren was het weer spannend hoe het af zou lopen, want behalve één persoon van onze productie weet niemand of de deelnemers wel of niet aan elkaar verwant zijn.”
Caroline schudt haar hoofd: „Nee, ik ook niet. Dat vind ik niet gepast. De mensen die meedoen, zijn al jarenlang op zoek naar antwoorden op hun prangende vragen. Ze komen bij ons eindelijk aan de weet of de man die ze als vader kennen ook écht hun vader is. Het voelt niet oké als een heel team van programmamakers eerder dan zij weten hoe de vork in de steel zit. Bovendien beleef ik op deze manier de uitslag mét de deelnemers en ben ik geen toeschouwer.”
„Als de uitslag negatief is, kan ik het daar best moeilijk mee hebben”, geeft Caroline toe. „Dan heb ik medelijden met ze en zou ik willen dat er wat anders op het kaartje met de resultaten stond. Of die keer dat er een moeder was die pertinent weigerde te vertellen wie de biologische vader van haar kind was. Dat kwam zelfs bij mij keihard aan.” Vervolgt: „Ik kon soms aan mijn lichaam merken hoe zeer het me aangreep. Na bepaalde opnamedagen merkte ik dat ik met verkrampte schouders had gezeten.”
Caroline bewijst zich nu als presentatrice van Zo Vader, Zo Puberzoon. Met dat programma was ze zaterdagavond zelfs goed voor 1,3 miljoen kijkers. „Daarin is het ouderwets lachen. Tijdens de opnames hadden we zoveel lol dat ik meteen weer snapte waarom Zo vader, Zo Zoon al decennia met regelmaat op de buis verschijnt. Twee teamcaptains, rapper Ali B en tv-presentatrice/ex-fotomodel Paulien Mol, proberen door het stellen van vragen uit te filteren welke puber bij welke vader hoort. De vragen die worden gesteld, zijn heel herkenbaar voor mij, want ik heb natuurlijk mijn eigen puberzoon Bob. En een puberdochter Charlotte.”
Het nieuwe jaar treedt Caroline zonder hooggespannen verwachtingen tegemoet. „Ik ben ervan overtuigd dat je niet te veel moet plannen, want het leven loopt altijd anders. Als je alles van tevoren al hebt bedacht, moet je oppassen dat je andere dingen niet uitsluit.”
De feestdagen zat ze met Charlotte, Bob en geliefde Peter in een Oostenrijks chalet. „In Oostenrijk ben ik helemaal los gegaan. En alleen op kerstavond dirkten we ons op. De andere twee dagen hebben we in joggingbroek doorgebracht.” „En dit jaar kon ik onverdeeld genieten, want voor het eerst sinds tijden hoefde ik in mijn vakantie niet terug naar Nederland voor opnames.” Oudejaarsavond vierde Caroline hoog in de bergen. „We gingen lekker met zijn allen eten en na afloop met de slee terug naar het appartement.” ?
Het is niet altijd zo geweest dat Caroline samen met haar kinderen de jaarwisseling doorbracht. Dat had vooral te maken met de scheiding van haar ex-man Frank Wisse, met wie Caroline nog altijd een goede band heeft.
„We huurden toen al wel dat huisje in Oostenrijk en hadden een perfecte verdeling: ik kwam met de kinderen de eerste week van de kerstvakantie en Frank loste mij in de tweede week af. Zo vierde ik samen met Bob en Charlotte Kerstmis en hij oud en nieuw. Op die manier bewaarden we zo veel mogelijk de rust voor de kinderen. Hoewel de afspraken tussen mij en Frank altijd erg goed zijn geweest, had ik het toch altijd even moeilijk als de kurken knalden. Steeds nam ik me voor: ’Ik ga niet huilen’, maar dat is me natuurlijk nooit gelukt, haha.” Nu Bob en Charlotte ouder worden, heb ik het minder moeilijk. Het voelt natuurlijk dat ze met oud en nieuw elders zijn
Aan goede voornemens doet Caroline niet. „Ik ben daar geen type voor. Afvallen, meer sporten, genieten… Ik vind dat je het hele jaar bewust moet levenen dat dat niet van één periode afhangt.” Besluit: „En als 2010 net zo mooi wordt als 2009, dan knijp ik mijn handjes dicht!”

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Spannende tijd voor Najib Amhali
'Ludo en Janine trouwen niet'
Raoul niet meer boos op Gordon
Sylvie's mannetje wordt groot
Ben ontwerpt Harley Davidson
'Kim bestolen door British Airways'
Brad wordt geen regisseur
Harm Edens is poes kwijt
Cynthia Nixon getrouwd
Keira pronkt met verlovingsring
Geen rol voor Pattinson
Joan Franka gaat op wereldreis
Gers Pardoel verrast op Pinkpop
Zuckerberg gespot op huwelijksreis
Lindsay Lohan in de schulden
Quinty Trustfull in tranen
Goodrem was doodongelukkig
Lady Gaga baalt
Bieber valt fotograaf aan
Jim Bakkum voelt zich oud
Spannende foto's Kardashian
Van der Oest maakt Lucia de B-film
Ellen ten Damme woedend om...
Serena Williams stopt met daten
Robin Gibb gaf liefdeskind...
Robert Pattinson verbaast zich...
Verlovingsfeest Justin Timberlake...
Onflatteuze jurk Pamela Anderson
Middelvinger Ben Saunders
Nicolette van Dam pitspoes in...
Michelle Obama droomt van Beyoncés...
Nieuwe liefde voor Jenny McCarthy
Heidi Klum weer verliefd?
Sylvie huilt, Sylvie lacht
Gouden keeltje, gouden jurkje
