Ruud: „Ik doe mee omdat we niet weg mogen blijven, niet als Q-music en niet als Nederland. Mijn baas heeft mij met nadruk gevraagd om niet Q-music te noemen en ook niet de naam van mijn programma. Ik hoop dat de rest zich daar ook aan houdt.”
Naast de landelijke actie op tv (morgenavond op Nederland 1, RTL 4, SBS 6 en TMF) staan zeven radiozenders de hele dag in het teken van de actie Nederland Helpt Haïti. Radio 538, Radio 2, 3FM, Q-music, Slam FM, Radio Veronica en de Wereldomroep vormen donderdag één groot radiostation: Radio 555.
De dj’s Sander de Heer en Menno de Boer beginnen de dag om 06.00 uur, later gevolgd door onder anderen Giel Beelen, Edwin Evers, Ruud de Wild, Erik de Zwart, Frits Spits en Rob van Someren. De finale (van 18.00 tot 21.00 uur) wordt gepresenteerd door het ooit zo legendarische koppel Stenders & Van Inkel.
Frits Spits (Radio 2): „Ik vind het vanzelfsprekend dat je aan zo’n actie meedoet, daar hoef ik geen seconde over na te denken. Ik had bij de eerste nieuwsberichten al meteen het gevoel dat het een heel grote ramp was. Als dit jezelf overkomt, zou je ook graag geholpen willen worden. De armoede, doden, de wanhoop en de desoriëntatie van de mensen daar, het grijpt je bij de keel.”
Erik de Zwart (Radio Veronica): „Als er zoveel mensen zijn getroffen, moet je gewoon iets doen. Haïti was al geen rijk land en nu nog dit. Misschien is dit zelfs een kans voor het land. Wikipedia omschrijft het als een ’mislukte staat’. En de mensen hoeven zich volgens mij geen zorgen te maken of hun geld goed terechtkomt, dat kunnen wij morgen echt goed uitleggen.”
Tussen 10.00 en 15.00 uur is de gezamenlijke radioactie integraal te volgen op Nederland 1. Overdag staat de kinderprogrammering op Z@pp/Z@ppelin in het teken van Nederland helpt Haïti.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Spannende tijd voor Najib Amhali
'Ludo en Janine trouwen niet'
Raoul niet meer boos op Gordon
Sylvie's mannetje wordt groot
Ben ontwerpt Harley Davidson
'Kim bestolen door British Airways'
Brad wordt geen regisseur
Harm Edens is poes kwijt
Cynthia Nixon getrouwd
Keira pronkt met verlovingsring
Geen rol voor Pattinson
Joan Franka gaat op wereldreis
Gers Pardoel verrast op Pinkpop
Zuckerberg gespot op huwelijksreis
Lindsay Lohan in de schulden
Quinty Trustfull in tranen
Goodrem was doodongelukkig
Lady Gaga baalt
Bieber valt fotograaf aan
Jim Bakkum voelt zich oud
Spannende foto's Kardashian
Van der Oest maakt Lucia de B-film
Ellen ten Damme woedend om...
Serena Williams stopt met daten
Robin Gibb gaf liefdeskind...
Robert Pattinson verbaast zich...
Verlovingsfeest Justin Timberlake...
Onflatteuze jurk Pamela Anderson
Middelvinger Ben Saunders
Nicolette van Dam pitspoes in...
Michelle Obama droomt van Beyoncés...
Nieuwe liefde voor Jenny McCarthy
Heidi Klum weer verliefd?
Sylvie huilt, Sylvie lacht
Gouden keeltje, gouden jurkje
