*

Zoeken
  Zoeken met  
10.3 °C
WNW 2
 
files 11
19 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 05 mrt 2010, 21:26

Tirza op de planken

DEN HAAG -  In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag is vrijdagavond het nieuwe toneelstuk Tirza in première gegaan. De voorstelling is een toneelbewerking van de gelijknamige bekroonde roman van Arnon Grunberg. De auteur zelf was overigens niet bij de première aanwezig, hij zit in het buitenland.

Grunberg Grunberg Foto: Mouw, Richard

Tirza wordt op de planken gebracht door het Nationale Toneel onder regie van artistiek directeur Johan Doesburg. Sophie van Winden en Kees Hulst vervullen de hoofdrollen.

Tirza vertelt het verhaal van Jörgen Hofmeester, een gefrustreerde vader die alles kwijtraakt: zijn vrouw, zijn baan en zijn geld. De enige voor wie hij nog leeft is Tirza, zijn 18-jarige dochter. Tirza is zijn reden van bestaan. Een bestaan dat aan diggelen valt wanneer Tirza hem haar nieuwe vriendje Choukri voorstelt. In hem ziet Hofmeester niemand anders dan de terrorist Mohammed Atta.

Grunberg won in 2007 zowel de Libris-literatuurprijs als de Gouden Uil voor Tirza. Inmiddels zijn meer dan 300.000 exemplaren van de roman verkocht. De toneelbewerking is in de theaters te zien tot en met 12 juni.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

SNELNIEUWS

Dinsdag 29 mei
Please Wait ...
loading...