*

ma 23 jan 2012, 10:15 | 14 reacties

Kampeerder zoekt boer

door onze redactie
Campinggasten willen de boer op. Op de Stichting Vrije Recreatie (SVR) Vakantiebeurs in het Noord-Hollandse Vijfhuizen was het ’t afgelopen weekeinde razend druk.

De crisis, de hang naar rust en ruimte in een steeds snellere maatschappij en vooral niet worden lastig gevallen door luidsprekers die de zoveelste bingo aankondigen. Zo luiden de verklaringen voor de groeiende populariteit van kamperen bij de boer. De bezoekers praten graag over kleinschalig recreëren in het groen. „Daar ben je tenminste geen nummer.’’ En:„Die massaliteit van grote campings is net een kermis. Niets voor ons.

”Meer dan 350 stands, een wereld aan hapjes uit alle uithoeken van Europa, een hoempapaband die de Duitse topper ’Rosamunde’ en andere schlagers speelt en vooral veel vakantiegangers die inspiratie opdoen.


Liefde op het eerste gezicht

Anders dan de Vakantiebeurs in de Utrechtse Jaarbeurs staan in de Expo Haarlemmermeer geen reisorganisaties met hun folders, maar zijn de exposanten het eindstation: daar waar je je tent of caravan neerzet voor een paar weken ontspanning. Rechtstreeks een gesprekje aanknopen met de kampeerboer of -boerin, dat is deze zaterdag het credo. En wie weet is het wel liefde op het eerste gezicht...

„Door met de campinghouders zelf te spreken weet je precies hoe het er is en wat je in de omgeving kunt doen”, vertelt Dennis Muste die er met vrouw Sabine en kroost (Britt van 4 en Noa van anderhalf) rond stiefelt. Niet dat hij nou meteen heeft geboekt voor de komende zomervakantie, maar hij en zijn gezin hebben wel ideeën opgedaan.

„Toen we nog geen kinderen hadden, gingen we wel eens naar die grote campings. Maar nu zijn we gebonden aan het hoogseizoen en hebben we geen zin meer in die massaliteit. Je raakt je kind zo kwijt.” Nee, hij zoekt rust. Relatieve rust welteverstaan. „We zijn niet op zoek naar vijf plaatsen achter de stal, maar een camping met veertig plekken bijvoorbeeld. En, als het even kan, dieren eromheen. Hartstikke leuk voor die kleintjes natuurlijk.”

Daar is ook de familie Brugman uit Oudewetering naar op zoek. „Paarden. En een zwembad”, fluisteren de kinderen hun vader in. „En rust”, voegt meneer er zelf aan toe. Met name dat. „Een camping van honderd plekken is ons al te veel.” En van al dat campingvermaak als bingo’s gruwen ze al helemaal. Voor Ans Schoenmaker speelt er nog een andere factor: geld. „De prijs van boerencampings is aantrekkelijk. Die grote jongens zijn gewoon heel duur. En campings langs de Costa Brava zijn nog massaal ook. Voor de toiletten staat altijd een rij...” Ook voor haar geldt: op boerencampings mag alles, maar moet er niets. „Je hebt niet het gevoel dat je er verplicht op uit moet voor excursies.”

Uitgezwaaid

Met camping De Victorie in het Zuid-Hollandse Meerkerk begon het allemaal in 1972. Die eerste kampeerboer van ons land, Wim van den Berg, is SVR-voorman. Hij begrijpt wel waarom er steeds meer boerencampings verrijzen. „Het is de persoonlijke benadering. Een kopje koffie of, in Frankrijk, een glas wijn bij aankomst, en letterlijk uitgezwaaid worden bij vertrek. Je bent geen nummer. Ik zeg altijd maar: wie als vriend naar binnen gaat, komt nooit te vroeg maar altijd te laat.” „Juist in het drukke en volle Nederland is er de behoefte aan rust, stilte en eenvoud. Iedereen wil weg uit het stukje beton langs de weg. En in crisistijd letten mensen op de centen. Twaalf euro in plaats van dertig scheelt veel. En als het sanitair maar goed is, is het goed.”

Meediscussiëren over dit onderwerp? Dat kan op 'Wat u zegt'.

Reageren niet mogelijk.

Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

HUISREGELS
Voor reageren op artikelen bij telegraaf.nl en haar subsites gelden huisregels. Klik hier om die regels te lezen.
Kampeerder zoekt boer zoekt vrouw. Leuk toch?
Boer z. V., Alicante  | 17:19 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Een camping hoeft niet altijd 30 euro te kosten afgelopen jaar betaalde ik in naseizoen 12.50 ik ben niet afhankelijk van de grote drukte,dit was in Noord Wolde heerlijk rustig gestaan wel wat last van het geluid van het voetbalveld aan de andere kant van de weg verder prima
65+, uitZweden  | 15:28 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Ik ga al jaren tevreden naar een reguliere camping met faciliteiten zoals speeltuin zwembad paarden en geiten midden in de natuur en landelijk gelegen in Noord-Limburg. Kosten ? 15 euro per dag En nee niet per persoon. In het artikel wordt de indruk gewekt dat het bij de reguliere campings alleen maar kommer en kwel is. Ieder dat waar hij/zij zin in heeft maar wel objectief blijven a.u.b.
Vincent , Assen  | 15:12 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Voor de twijfelaars aan de prijs. Er zijn natuurlijk uitzonderingen die echter heel goed aangegeven staan. Maar bij verreweg de meeste SVR campings is ¤ 12.50 toch echt de prijs. Vaak zelfs nog minder.En meestal douchen inbegrepen. Dat de gemeenten menen zonder tegenprestatie hun uitkeringenpot menen te moeten aanvullen met toeristenbelasting is niet de schuld van de kampeerboer. En het komt er bij de grote campings ook bij.Inderdaad niet teveel reclame want dat werkt prijsverhogend.
t., budel  | 15:12 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Degene die op dit artikel reageert, doet dit met een computer. Dan kunt u ook de prijzen van de campings opzoeken en optellen.Dan weet u voor 99% wat u kwijt bent. Controleer ook nog even of de gemeente waar u gaat staan toeristenbelasting heft. Zo bestaat in LUXEMURG geen ECOTAX maar er zijn er die dit toch vragen.Dat scheelt soms toch een slok op een borrel .U kunt ook bij aankomst even de prijzen doorlopen. Dat voorkomt verrassingen bij afrekenen.
Peter Blom, Uden  | 14:38 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Nou twaalf euro is wel heel goedkoop.Eerst komt 17 tot 19 euro om de hoek kijken hoor. Maar als je dan moet afrekenen is het nog duurder, dus goedkoop ik heb zo mijn twijfels.
W.V os, wijk bij duurstede  | 14:06 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Inderdaad. Altijd gezellig. Ooit ontvangst met koffie zelfs ook ooit voor het vertrek. bijna altijd begeleiding en hulp naar je plekje. Rust en gemoedelijke sfeer. Op grote campings is de service bij aankomst minder. Je krijgt een plattegrond in je hand gedrukt en een nummer en zoek het maar uit. En aan het eind mag je wel veel meer betalen.
t., Cranendonck  | 13:22 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
"in het drukke en volle Nederland" ..Juist, dat staat er weer, zwart op wit. Daar kunnen en moeten we natuurlijk ook wat aan doen. Dus: immigratiestop. WAO's en WW-ers zat, thuis op de bank. Dus. Zware boetes op 'wildbouwen'.
willem , Amsterdam  | 11:54 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
kom al jaren bij een svr camping in portugal in lourical,(tamanco) vlakbij de prachtige atlantische kust echt super daar en heel leuk voor de kinderen ook. portugal is echt een aanrader.
hanzel, gr-a  | 11:51 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Ik ben op zo'n leuke camping in Oostwoud geweest. Lekker varen, met een paardetram en wandelen door de natuur.
Willem, Amsterdam  | 11:44 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Wij hebben veel gekampeerd bij de boer met fietsvakanties, maar als er nu zo massaal geboekt gaat worden, dan is de prijs straks net zo hoog als op een grote camping, want de boeren zijn ook niet gek.
Wil, kop van Noord-Holland  | 11:37 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
ik heb een donkerbruin vermoeden dat de prijs ook wel een rol speelt.
joost, geesteren  | 11:33 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Kamperen bij een boerderij is echt leuk. Mijn vrouw en ik hebben enkele jaren achtereen gekampeerd bij Erve Harkink in Lochem en tot volle tevredenheid. Lekker rustig,veel groen en geen onnodige herrie. Dit in tegenstelling met wat wij op andere (luidruchtige) campings hebben meegemaakt. Door ziekte zijn we ermee gestopt anders gingen we er weer heen.
andré, zaanstad  | 11:26 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie
Als wij op een camping moeten overnachten zal het altijd bij een kampeerboer zijn, alleen denk ik dat deze reclame niet goed is want als het er druk gaat worden weet je het wel.
peter, uden  | 11:24 | 23.01.12
Δ Ik heb een klacht over deze reactie

Zoek op bestemming