Er wordt wereldwijd gehoor gegeven aan de actie van het Wereld Natuur Fonds (WNF). Nu al hebben ruim 2000 steden in 83 landen aangeven aan de actie gehoor te geven. Het Christusbeeld in Rio de Janeiro, de piramides van Gizeh, de Niagara watervallen, de Eiffeltoren en de ‘Strip’ in Las Vegas: allemaal gaan ze tijdens Earth Hour op zwart. Doel van de actie is om een signaal af te geven over het belang van energiebesparing om klimaatverandering tegen te gaan, vanzelfsprekend tegen de achtergrond van de klimaattop eind dit jaar in Kopenhagen.
Amsterdam en Rotterdam doen niet alleen het licht uit op bekende plekken als de Westertoren en de Erasmusbrug, maar leveren ook een bijdrage aan energiebesparing door deels over te schakelen op LED-verlichting. In Amsterdam zullen voor de zomer alle bruggen zijn voorzien van LED-lampen.
Iedereen kan meedoen aan de actie van het WNF. Earth Hour is in Azië, Australië en Zuid-Amerika al een begrip. Vorig jaar deden er wereldwijd vijftig miljoen mensen mee. Het WNF verwacht dat het er dit jaar nog meer zullen zijn.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer