Winnetou leeft voort aan de Elbe
60 procent vliegers niet verzekerd
KLM topspeler in Latijns-Amerika
Royal Wedding doet toerisme Engeland stijgen
Pyramide van Austerlitz
Pimp je varken
Mode en business op de huishoudbeurs
Romantiek in het Zaans Museum
Cortina d’Ampezzo: chique wintersportbestemming...
Wellness in Zwitserland
Graveren van Valentijnsglas
Liefde in Noordwijk
Trouwen voor één dag
Wandelplezier
Kamermeisjes in New York krijgen alarmknop
Last minutes 11 & 12 februari: tips voor...
Anarchie bij vliegveld op Malediven
Vechten voor Aviodrome
Brazilië-vlucht strandt
Alles draait om kinderen in Zwitsers...
Toeristen tegen terroristen
Vakantie rondom activiteiten
Alle Airbus A380's gecheckt op scheurtjes
Avontuurlijk dwalen door het Ötztal
Qantas houdt A380-superjumbo met...
Twintig interationale zandkunstenaars, afkomstig uit zes verschillende landen, hebben de afgelopen weken ruim zevenhonderd ton speciaal zand verwerkt tot tien zandsculpturen met als thema landhuizen en kastelen op de Veluwe. Het gaat om replica's van Kasteel Doorwerth, Huis te Eerbeek, Kasteel Rosendael, Kasteeel Staverden, Kasteel Cannenburch, Huis Schouwenburg, Kasteel Biljoen, Kasteel De Schaffelaar, Huis Zypendaal en Huis Hoekelum.
De selectie van de kastelen is gemaakt door de Stichting Geldersche Kasteelen, die waakt over de karakteristieke gebouwen en over het Gelderse landschap en erg blij is met het initiatief. „Kastelen zijn zeer kenmerkend voor de Veluwe. Het is een rijkdom, die we koesteren en waarvan het publiek wat ons betreft niet genoeg genieten kan", zegt directeur Peter van den Tweel van de Gelderse kastelenstichting.
„Op een terrein tussen nostalgische kasteelmuren met verrassende decoraties en muurgraveringen waant de bezoeker zich op de binnenplaats van een middeleeuws kasteel met torentjes, kantelen en geschutsgaten”, zegt eigenaar van De Beeldentuin en initiatiefnemer Adri van Ee. „Kinderen kunnen zelf een zandkasteel bouwen in een grote zandbak. En een monorail boven het terrein geeft bezoekers een mooi uitzicht over de zandsculpturen en andere kunstuitingen.”
Het evenement vindt plaats in samenwerking met de stichting Geldersch Landschap en Geldersche Kasteelen. Een deel van de opbrengst is bestemd voor Kinderhospice De Glind. Van Ee rekent op 50.000 tot 100.000 bezoekers.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer