Reiszaken
Win een overnachting Haarlem
Verend over tafel met steeds langere poten
De verborgen plekjes van Nieuw-Zeeland
Haarlem smaakt naar meer
Wales onder de grond
IJswandklimmen in Den Haag
Amsterdamse Vondelparkvilla
Winnaar Rondreis Sicilië bekend!
Vertrekt mijn British Airways vlucht ?
Leeftijd telt niet
Uw reacties
Piramiden van Gizeh
Divers landschap in...
Mensen lopen nog niet warm voor zomervakantie
Ook TAP kondigt staking aan
Holland America Line naar Alaska
Extra vakantiedagen voor oppakken inbrekers
50-plusser geeft meer uit aan vakantie
KLM binnenkort naar Hangzhou
Rijkdom van toen en nu
Groningen heeft de mooiste mannen
Reiziger ergert zich aan smerig station
Standaard duur treinkaartje van Schiphol...
De beste jongerenreizen
Hotel-de-botel
Belg tuft op zonnepanelen naar Kaapstad
Nepal boost toerisme op met homohuwelijk
Toeristen tevreden over VVV Amsterdam
Cabinepersoneel Air France dreigt met staking
De organiserende Stichting Chocoladefestival presenteerde maandag het programma. Aan het evenement doen circa zeventig ondernemers en organisaties mee. Het vindt dan ook plaats op verschillende locaties.
Vanzelfsprekend kunnen festivalgangers veel chocolade eten. Verscheidene restaurants stellen speciale menu's samen die zijn gebaseerd op cacao. Chocolaterieën organiseren workshops waarbij deelnemers chocola of bonbons leren maken.
Verder is er aandacht voor geschiedenis. Zo zijn er speciale wandel- en fietstochten waarbij deelnemers iets leren over de geschiedenis van cacao in Amsterdam. Ook kunstenaars zijn van de partij. GO Gallery laat schilders en beeldhouwers eigen werk namaken van chocolade.
Onderdeel van Choca is het bekende chocofestival Salon du Chocolat. Dit beroemde evenement vond eerder al in Parijs, New York en Tokyo plaats. Nu is het voor het eerst in Nederland. Het vindt plaats in Stadshart Amstelveen in het vlakbij Amsterdam gelegen Amstelveen. Er zijn onder meer demonstraties van eigen producten.
Op de eerste dag van het festival presenteert de internationale nonprofitorganisatie UTZ Certified een nieuw keurmerk voor chocolade die op duurzame en maatschappelijk verantwoorde wijze is geproduceerd. Minister Bert Koenders van Ontwikkelingssamenwerking is daarbij aanwezig.
Volgens Enver Loke van de Stichting Chocoladefestival is het evenement nodig, omdat er niet veel aandacht is voor chocolade in Amsterdam. Dit terwijl de Amsterdamse haven een van de grootste cacaohavens ter wereld is: er wordt veel cacao overgeslagen. „We willen laten zien aan de buitenwereld wat wij als stad in de cacao betekenen, met name internationaal.”
Het festival vond vorig jaar voor het eerst plaats. Het was toen echter kleiner van opzet dan deze keer.
© 1996-2010 Uitgeversmaatschappij De Telegraaf B.V., Amsterdam. Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer