De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
15 °C
Z 3
 
files 2
11 km.
euro95
diesel
1,458
1,099
 
 
vr 26 jun 2009, 15:40

74.000 mensen vinden werk in eerste kwartaal

AMSTERDAM -  Ruim 74.000 mensen hebben tijdens de eerste vier maanden van 2009 weer een nieuwe baan gevonden.

Foto: ANP

219.000 mensen hebben zich in eerste kwartaal bij de uitkeringsinstantie UWV ingeschreven als werkzoekende. Naast de 72.000 mensen die inmiddels een baan hebben gevonden, hielp het UWV 2.600 arbeidsongeschikten aan het werk.

Ook neemt de instantie dit jaar ruim 2300 tijdelijke arbeidskrachten aan om de verhoogde klanteninstroom op te kunnen vangen. Dit blijkt uit het Viermaandenverslag 2009 dat aan minister Donner van Sociale Zaken en Werkgelegenheid is aangeboden.

De werkcoaches van UWV brachten 29.000 werkzoekenden direct in contact met hun nieuwe werkgever. De andere 43.000 werkzoekenden vonden zelfstandig een baan.

Begin 2009 is een regionaal netwerk opgezet van 33 mobiliteitscentra. Doel is om werknemers, die door de economische crisis met ontslag worden bedreigd, zo snel mogelijk naar een nieuwe baan te begeleiden. Werknemers kunnen in de mobiliteitscentra ook terecht voor omscholing. Hier werkt UWV samen met gemeenten, werkgevers en scholingsinstellingen.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen. • 83 reacties
poll image

Sinterklaas vult de kinderschoen ook dit jaar rijkelijk






Verstuur

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman. • 83 reacties

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd. • 83 reacties