*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 01 jul 2009, 15:53

Subsidie voor milieu-investeringen

AMSTERDAM -  (ANP) Voor ondernemers is het een stuk aantrekkelijker geworden om te investeren in milieuvriendelijke technieken. In veel gevallen is de belastingaftrek verhoogd of zijn maximale bedragen per aanvraag vervallen. Bovendien komen meer investeringen in aanmerking voor subsidie.

Dit meldt SenterNovem, een organisatie die voor de overheid subsidieregelingen uitvoert. De tussentijdse veranderingen, die nu zijn ingegaan, zijn een gevolg van een besluit van het kabinet om de gevolgen van de kredietcrisis te bestrijden. Zowel dit jaar als volgend jaar is er 30 miljoen euro extra beschikbaar voor twee regelingen. Op grond van de Milieu Investeringsaftrek mogen bedrijven tot 40 procent van investeringskosten aftrekken, op grond van een andere regeling (Vamil) mogen ze vervroegd afschrijven. Bedrijven houden door het vervroegde afschrijven meer geld in kas en zijn dus minder geld kwijt aan rente.

De investeringen moeten dan wel genoemd zijn op de Milieulijst. Aan die lijst met 430 investeringen zijn toegevoegd een acculaadstation en een mestverwerkingsinstallatie. De omschrijvingen van andere investeringen, zoals een oplaadpunt voor elektrische voertuigen en het duurzaam maken van bepaalde gebouwen, zijn verruimd.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.