*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 02 jul 2009, 11:39

Vindt u het genoeg?

Dit deed de politiek tegen de crisis

AMSTERDAM -  Het afgelopen parlementaire jaar, stond in het teken van de kredietcrisis. Het duurde even, maar uiteindelijke werd er een rits van maatregelen genomen. Wij zetten nog een keer op een rijtje wat politiek Den Haag deed om de crisis te bestrijden. En vragen: was het genoeg?

Foto: ANP

-28 september 2008: Samen met Luxemburg en België nationaliseert Nederland gedeeltelijk bankverzekeraar Fortis. Enkele dagen later nationaliseert het kabinet volledig het Nederlandse deel van Fortis, inclusief ABN Amro

-9 oktober 2008: Het kabinet stelt 20 miljard euro beschikbaar om financiële instellingen te ondersteunen

-9 oktober 2008: Minister Wouter Bos (Financiën) garandeert de spaartegoeden van spaarders bij de IJslandse internetbank Icesave tot 100.000 euro

-13 oktober 2008: De Staat stelt zich garant voor een bedrag van 200 miljard euro voor leningen die banken elkaar onderling verstrekken. Banken betalen wel voor deze garantie

-19 oktober 2008: Bankverzekeraar ING krijgt als eerste een kapitaalinjectie van 10 miljard euro. Later volgt nog steun aan verzekeraar Aegon en SNS Reaal

-21 november 2008: Met een steunpakket komt het kabinet het bedrijfsleven tegemoet. Zo kunnen ondernemingen vervroegd of vrijwillig afschrijven en wordt de winstbelasting voor kleine bedrijven aangepast

-24 november 2008: Bedrijven die hun omzet met minstens 30 procent zien terugvallen, kunnen gebruikmaken van de regeling voor werktijdverkorting. Personeel kan dan tijdelijk een WW-uitkering krijgen

-25 maart 2009: Na wekenlang overleg en soms stevige discussies presenteert het kabinet een plan om de gevolgen van de financiële crisis te bestrijden. Het gaat om miljarden aan investeringen, bezuinigingen vanaf 2011 en een sociaal akkoord met sociale partners, met daarin het voornemen om de AOW-leeftijd te verhogen.

-23 april 2009: Een dreigende politieke crisis wordt afgewend als de coalitiepartijen en het kabinet een akkoord bereiken over de Joint Strike Fighter; niet nu maar pas in 2010 wordt een definitief besluit genomen over deelname aan de operationele testfase. Wel mag het kabinet nu verplichtingen aangaan voor de bouw van een eerste testvliegtuig.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.