*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 09 jul 2009, 13:06

MBO´er makkelijk naar buitenland

AMSTERDAM -  (ANP) Mbo-studenten moeten hun studiefinanciering straks kunnen meenemen naar andere landen in Europa. Het is goed voor onze economie als zij internationale ervaring kunnen opdoen.

Vanaf volgend jaar kunnen ze hun studiefinanciering al meenemen naar Zweden, Spanje, Frankrijk en Groot-Brittannië, het jaar daarop naar de hele Europese Economische Ruimte (EER) en Zwitserland. Dat schrijft staatssecretaris Marja van Bijsterveldt van Onderwijs donderdag aan de Tweede Kamer.

Ze hoopt dat meer mbo-studenten internationale ervaring opdoen: „Vakmanschap reikt verder dan de landsgrenzen. Onze economie en daarmee ook de opleiding van jonge vakmensen is onderdeel van de Europese en wereldeconomie. Dan is internationale ervaring een must voor excellente mbo-ers. We moeten streven naar Europees Vakmanschap.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.