*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 20 aug 2009, 11:24

Nederlandse PloesiePoesie gaat de wereld over

UTRECHT -  De Nederlandse PloesiePoesie raakt steeds verder van huis. De kat, verzonnen door de Nederlandse Chantall van den Heuvel, duikt overal ter wereld op. De PloesiePoesies zijn knuffels die de lookalike zijn van bestaande katten. De pluchen poezen, die in Amsterdam worden gemaakt, zijn al verscheept naar Amerika, Japan, Spanje, Australië en buurland België.

Foto: PloesiePoesie
Foto: PloesiePoesie

Van Den Heuvel vertelt dat allerlei soorten mensen een PloesiePoesie bestellen. „Soms zijn mensen op zoek naar een leuk cadeautje, maar er zijn ook mensen die een tastbare herinnering willen aan hun overleden kat.” Het nulnummer van de poezenpoppen was de eigen zwarte kat Bruce Lee van Van Den Heuvel. „Ik zette de kat en de knuffel op internet en de bestellingen liepen al snel binnen.”

Inmiddels heeft de geestelijk moeder van de PloesiePoesies 422 kattenknuffels gefabriceerd. „Ik kan er maximaal vijf per week maken, want het is allemaal handwerk.” Afhankelijk van de patronen in de vacht van de kat steekt de poezenmoeder drie uur handwerk in een knuffel. „In een tijgertjespoes zit veel meer werk, dus die kost ongeveer 100 euro. Een simpele zwarte kat kost 50 euro.”

Van Den Heuvel is kunstenaar. Ze maakt bijvoorbeeld ook broches en collages. Verder werkt ze als freelancetekstschrijver voor het seksblad Foxy. Dat ze ook inkomsten heeft uit het maken van poezenknuffels, vindt ze eigenlijk helemaal niet raar. „Het handwerken heb ik van huis uit meegekregen. Mijn moeder is coupeuse en mijn oma borduurde heel veel.” „En”, geeft Van Den Heuvel toe, „ik ben een enorme kattengek.”

Van de kunstenaar mogen de PloesiePoesies de wereld veroveren. „Maar het moet wel echt mijn ding blijven, dus ik wil ze niet onderbrengen in een naaiatelier”, aldus Van Den Heuvel.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.