*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
do 20 aug 2009, 14:55

Staalproductie klimt uit dal

PARIJS -  De wereldwijde staalproductie heeft de afgelopen maand het hoogste punt van dit jaar bereikt, maar lag nog steeds 11,1 procent lager dan in juli vorig jaar. Dat maakte de World Steel Association donderdag bekend.

Foto: ANP

De 66 belangrijkste staalproducerende landen, die zijn aangesloten bij de organisatie, produceerden in juli 103,9 miljoen ton staal, tegen 99,7 miljoen ton in de maand juni.

In China nam de staalproductie, die sinds april weer een stijgende lijn vertoont, in juli toe met 12,6 procent ten opzichte van vorig jaar tot 50,7 miljoen ton. De Europese en Amerikaanse staalproductie lag echter nog fors lager. De Europese productie liep in juli 35,6 procent achter ten opzichte van vorig jaar, de Amerikaanse 41,6 procent.

De vraag naar staal is als gevolg van de economische crisis flink ingezakt vooral door minder vraag vanuit de bouw en de auto-industrie.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.