*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
vr 21 aug 2009, 16:12

Afgedankte frituurpannen voor Kika

door Maaike Hoffstedde
AMSTERDAM -  Het woord sloopregeling is niet meer weg te denken sinds de crisis. De een na de ander bedenkt een inleveractie om de consumptie een impuls te geven. Zo ook Marco Honsbeek die oude frituurpannen gaat inzamelen: ,,Een sloopregeling zou ik het niet meteen noemen, ik wil graag een positief signaal afgeven."

Foto: Dijkstra B.V.

Het begon allemaal met een klant die hem vertelde dat hij sinds de start van Verhage in Hoofddorp zijn oude frituurpan niet meer gebruikte. „Daar ga ik wat mee doen”, zei Honsbeek, die nog niet wist wat. „In de Snackkoerier, het vakblad van deze branche, werd gereageerd op een column van Sonja Bakker. Er is toen gezegd dat we hier niet negatief maar positief op moesten reageren. Op dat moment viel bij mij het kwartje en bedacht ik mijn plan.”

Kika

Honsbeek wilde iets doen voor Kika (Stichting Kinderen Kankervrij) en besloot een inleveractie voor oude frituurpannen te organiseren. Voor iedere frituurpan gaat 1 euro naar Kika, Honsbeek vult dit aan tot 1000 euro. Afval en milieu De Meerlanden levert elektriciteitcontainers en tevens een cheque van 500 euro voor Kika. De pannen en het vet worden verantwoord verzameld door de lokale scouting. Om mensen te motiveren hun oude frituurpan in te leveren krijgen zij een tegoedbon van Honsbeek. Daarnaast organiseren winkeliers die dag (zie kader) een veilingshow, waarvan de opbrengst ook naar Kika gaat.

Dennis Rommedahl

Maar dit is nog niet alles. Ajax-speler Dennis Rommedahl, die toevallig om de hoek woont en ook wel eens een frietje haalt bij Honsbeek, hoorde van de actie en wilde ook een steentje bijdragen. „Rommedahl heeft via Ajax geregeld dat er gesigneerde artikelen worden geveild en Ajax is zelf zo enthousiast dat zij voor artikelen zorgen die zullen worden uitgedeeld.

Waarom moeten mensen hun oude frituurpan inleveren? „Er zijn regels voor gezond frituren, mensen thuis zijn hier vaak helemaal niet goed van op de hoogte. Het heeft te maken met de temperatuur van het vet en het gebruik van het vet. Mensen frituren vaak thuis omdat het goedkoper zou zijn, maar als je het vet zo vaak zou vervangen als nodig is, dan is het duurder. Met deze actie wil ik bereiken dat mensen hun oude frituurpan op een milieuverantwoordelijke manier inleveren.”

  • De oude frituurpannen kunnen worden ingeleverd op zaterdag 12 september tussen 10.00 en 16.00 u op het plein bij Verhage Fastfood Floriande in Hoofddorp. Om 16.00 u zal Dennis Rommedahl de cheques overhandigen aan een vrijwilliger van Kika.

Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.