*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
di 25 aug 2009, 10:18

Franse banken bereid bonussen te beperken

PARIJS -  Franse banken gaan de bonussen matigen, als banken in andere landen dat ook moeten doen. Dat hebben zij maandag toegezegd aan minister Christine Lagarde van Economische Zaken.

Foto: ANP

De grootste banken van Frankrijk willen de bonussen terugbrengen tot maximaal 70 procent van het normale salaris. Voorwaarde is dat Frankrijk andere landen zover weet te krijgen dat zij hun bankiers ook aan banden leggen.

De toezegging van de banken moet de Franse president Nicolas Sarkozy een sterkere uitgangspositie geven op de komende G20-top, eind september in Pittsburgh. Daar wil hij de andere belangrijke economieën oproepen de regels die ze op de vorige top in april over de strengere aanpak van bonussen hebben afgesproken, in te voeren.


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!
Gerelateerde artikelen

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.