*

Zoeken
  Zoeken met  
11.8 °C
NW 2
 
files 4
1 km.
euro95
diesel
1,801
1,469
 
 
wo 02 sep 2009, 16:18

Cramer wil meer groene stroom

DEN HAAG -  Milieuminister Jacqueline Cramer keert zich tegen een dreigende overproductie aan grijze stroom, elektriciteit opgewekt met oude brandstoffen zoals kolen. Volgens haar zal het kabinet extra maatregelen nemen als energieproducenten onvoldoende bijdragen aan een duurzame energievoorziening

Ze uitte haar zorgen in een speech waarmee ze woensdag het studiejaar van de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen opende. „Nederland is nog te snel tevreden met een zesje voor duurzaamheid”, aldus de PvdA-bewindsvrouw.

Eenergiebedrijven beginnen volgens haar te gemakkelijk aan de bouw van kolencentrales. De overproductie van goedkope grijze stroom daardoor drukt duurzame energie uit de markt. Volgens Cramer is deze ontwikkeling „desastreus” voor de kabinetsambities op het gebied van energiebesparing en duurzame energie. Volgens haar is het de taak van het kabinet om partij te kiezen „voor de duurzame kant” en dus groene stroom. De economische crisis helpt niet echt mee. „Kredietcrisis: dus nu even geen milieu’ zou een historische fout zijn.”


Weekendabonnement
Het EK-abonnement, 6 weken € 20,-!

Bespaartest

Bent u benieuwd op welke zaken u nog kunt besparen in uw huishouden? Het Nibud heeft samen met Milieucentraal de Nationale Bespaartest ontwikkeld.  

Waarom Stop de Crisis?

Doel van de site “Stop de Crisis” is om de crisis sneller te beëindigen.  
Crisis?
Hoezo crisis?

Crisis?
Hoezo crisis?

Stop de crisis. Een nieuwe internetsite, naar aanleiding van een nieuw boek. Een boek geschreven door ondernemer en financier Henk Keilman.  

De mening van de VU

Eind vorig jaar lijkt de kredietcrisis te zijn overgeslagen op de reële economie. De wereldhandel is ingestort en consumenten hebben hun uitgaven gereduceerd.