Als goedmakertje zet Goldman Sachs een half miljard dollar apart om tienduizend kleine Amerikaanse ondernemingen door de recessie te helpen. „Wij hebben meegedaan in zaken die duidelijk verkeerd waren en we hebben reden om spijt te hebben. Wij bieden onze excuses aan”, aldus Goldman Sachs-topman Lloyd Blankfein op een conferentie in New York.
Het bedrag voor het hulpprogramma voor kleine ondernemingen is slechts een fractie vergeleken met de verwachte winst van het bankconcern voor dit jaar van meer dan 10 miljard dollar.
Blankfein zei eerder deze maand tegenover Britse media dat banken een maatschappelijk belang dienen en ’werk van God’ doen. Dat leverde hem veel kritiek op vanuit de financiële wereld. Ook van deze uitlating heeft de topman nu spijt.
Goldman Sachs zag de winst in het derde kwartaal omhoog schieten tot ruim 3 miljard dollar.

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
