Emile Ratelband is ondernemer en positiviteitsgoeroe.
We hebben nu bijna een miljoen werklozen, dan heb ik de ZZP-ers, de deeltijd ww-ers en de scholieren die nog een jaartje doorstuderen meegerekend.
De ABN Amro heeft onlangs weer een miljardje of wat nodig gehad om op de benen te kunnen blijven staan.
De orders voor exporterende bedrijven omzetten van binnenlandse bedrijven lopen schrikbarend terug.
De banken krijgen opdracht om meer eigen vermogen te creëren opdat er nog minder krediet verstrekt kan gaan worden.
De overheidstekorten schieten omhoog en de belastinginkomsten dalen drastisch.
FANTASTISCH!
Eindelijk HET klimaat om te laten zien dat je een ondernemer bent. Want als de omgeving crescendo omhoog gaat kan elke boerenlul een idee hebben, een bedrijf beginnen en centjes verdienen. En zo laten zien WAT hij is.
Maar juist als het slecht gaat voor de kudde, kun jij je als geboren rasentrepreneur onderscheiden en juist tegen de verdrukking in laten zien WIE je bent.
Ik ben net terug van een seminartrip in Moskou, Sjanghai en Hongkong en zag weer even hoe het is als je luistert naar WIE je bent en dat je met positieve intenties en je schouders eronder zetten bergen kunt verzetten.
Nog geen tien jaar geleden werd een Rus op een ochtend wakker en al zijn geld op de bank was verdampt. En de Chinees had nauwelijks te eten en liep nog in zijn Mao-jasje.
Wat crisis? Waar hebben we het over? Vergelijk je met hen en neem een beslissing. Waar wil jij staan vandaag over een jaar? Als je die beslissing hebt genomen zul jij daar ook staan. Een ander maakt het namelijk niet uit wat er met jou gebeurt, maar JIJ bepaalt waar je zult zijn.
TSJAKKAA

© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
