*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 07 jan 2009, 08:01

Franse solozeiler op nippertje gered

Van onze Telesportredactie
BUENOS AIRES -  De Franse solozeiler Jean Le Cam is op het nippertje gered door een andere deelnemer aan de Vendee Globe-race rond de wereld. Le Cam kwam enkele dagen geleden in de problemen toen zijn boot kapseisde. De Fransman werd enkele uren nadat zijn schip in het ijskoude water omsloeg aan boord gehesen door zijn landgenoot Vincent Riou.

Foto: EPA
Foto: REUTERS
Foto: REUTERS

"Hij heeft de angstigste 24 uur van zijn leven achter de rug. Ik voer drie keer langs zijn omgeslagen schip, maar pas bij de vierde keer merkte Le Cam me op. Het was angstaanjagend om te zien hoe zijn schip bij iedere golf dieper zonk", aldus Riou.

Le Cam sloeg op 200 mijl ten westen van Kaap Hoorn in zwaar weer om. De Chileens luchtmacht maakte foto's van het omgeslagen schip, waarvan de mast geheel onder water verdween.

Gerelateerde artikelen

SNELNIEUWS

Woensdag 30 mei
en volg Telesport op:
twitter hyves RSS