*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 10 februari
wo 25 feb 2009, 10:00

Aikman bondscoach Japanse hockeymannen

TILBURG -  Siegfried Aikman gaat als eerste buitenlander aan de slag als bondscoach van de Japanse hockeymannen. De huidige trainer van hoofdklasser Tilburg heeft in Azië een contract voor drie jaar getekend. Hij heeft zich tot doel gesteld het land naar de Olympische Spelen van 2012 in Londen te leiden. Aikman heeft een bericht hierover in nrc.next woensdag bevestigd.

"Het is altijd mijn ambitie geweest om een keer naar de Olympische Spelen te gaan. Daarnaast heb ik een enorme passie voor Japan. De cultuur spreekt mij enorm aan. Ook voor mijn gezin kwam dit avontuur op een goed moment. Ik heb daarom besloten deze uitdaging aan te gaan”, aldus de bijna 50-jarige Aikman.

Japan kwam via de internationale hockeybond FIH bij Aikman terecht. "Ik heb veel cursussen in het buitenland gegeven en heb coaches opgeleid. Toen Japan een nieuwe coach zocht hebben ze contact opgenomen met de FIH en toen is mijn naam genoemd.”

Aikman ziet veel perspectief in Japan. Het land slaagde er net niet in zich te plaatsen voor de Spelen vorig jaar in Peking. De teams onder 21 en onder 18 jaar hebben zich gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap. "Er is een basis om positief tegen mijn doel aan te kijken. Japan is een opkomende natie in het hockey.”

De coach begint officieel per 1 mei. Hij reist eerst naar Dubai waar het team meedoet aan de Asian Cup. Hij verwacht in juli zijn debuut als coach te maken op het toernooi om de Champions Challenge in Ierland. Hij gaat in Japan wonen in Nagoya. Daar bevindt zich het nationale hockeycomplex.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS