Zoeken
  Zoeken met  
 
17 °C
Z 4
 
files 1
2 km.
euro95
diesel
1,563
1,189
 
 

SNELNIEUWS

Donderdag 18 maart

OPG koploper op vriendelijk Damrak

door onze redactie
De Amsterdamse effectenbeurs is vanmorgen opgewekt van start gegaan. Over een breed front gingen de koersen omhoog. OPG en Heijmans behoorden tot de favorieten van vandaag.

Rond elf uur stond de AEX index op een winst van 0,7% bij een stand van 485,1 punten, net onder het hoogste punt van de dag tot nu toe. De Midkap index liep met 0,9% op naar 669,1 punten.

Ook elders in Europa was de stemming opgewekt. In Parijs liep de graadmeter met 0,6% op, in Frankfurt met 0,5% en in Londen zelfs met 0,8%. Maar daar bleef de winst gisteren juist erg beperkt. En in Tokio sloot de beurs vanmorgen vroeg 3% hoger af. Wall Street deed het gisteren kalm aan. De olieprijs liep daar weer op tot boven de $130.

In de AEX bleef het aantal verliezers beperkt. De financiële waarden, die gisteren mede de kar trokken, deden het rustig aan. Aegon noteerde 0,3% lager, Fortis noteerde nagenoeg onveranderd en ING won 0,4%.

TNT moest een half procent verlies incasseren en Ahold zakte 0,3% weg.

Shell was koploper in de AEX en stevende op een winst van twee volle procenten af. SBM Offshore ging 1,3% duurder in andere handen over.

Daarnaast was er veel belangstelling voor Arcelor Mittal. De stukken werden 1,7% hoger gewaardeerd. DSM en Akzo waren ook hoog op de lijst met winnaars te vinden. Voor DSM werd 1,4% meer betaald en Akzo werd 1,2% meer waard

In de Midkap ging Heijmans aan kop. Deze bouwer liet vanmorgen weten dat ook president commissaris Brentjes na de zoveelste teleurstelling is opgestapt. Verder blijkt Rob van Gelder, ex topman van Boskalis, is gevraagd om twee jaar leiding te geven aan het concern, wat enthousiasme heeft opgewekt bij analisten. Zo stelde Theodoor Gilissen dat dit een goede zet is en dat men een groot man uit de sector heeft binnengehaald.. Al met al leidde dit tot een liefst 7% hogere notering.

BAM verraste analisten met veel beter dan verwachtte resultaten. De winst over het eerste kwartaal viel weliswaar lager uit dan vorig jaar, maar toen werd een zeer hoog resultaat bereikt. Ook het feit dat BAM vasthoudt aan de verwachting voor het hele jaar werd positief beoordeeld. Boskalis stond 2,5% hoger.

Verder stond AMG weer hoog in de ranglijst dankzij een winst van 1,3%.

Elders deed OPG het uitstekend. Petercam liet vanmorgen weten het advies te hebben verhoogd naar add. Zelfs als het bedrijf geen compensatie kan vinden voor de prijsdaling van generieke geneesmiddelen is het aandeel nóg 18 waard en als het wél lukt is het opwaarts potentieel veel groter, aldus de analist. De stukken stegen met 5,8% naar een koers van 15,80.

AMT bungelde aan de andere kant onderaan de ranglijst. Zonder aanwijsbare reden , maar ook bij een kleine omzet, duikelde de waarde van de stukken met 5,9% omlaag.

, comments_amount=0, subsection=Damrak, link=http://www.dft.nl/stemming/damrak/4110536/OPG_koploper_op_vriendelijk_Damrak.html, date_lastmodified=1212051746, sectionpath=, section=DFT, id=4110536, author=redactie, title=OPG koploper op vriendelijk Damrak, comments_allowed=0, images=[], date_published=1212051746

Please Wait ...
loading ...

Meest gelezen

Telegraaf | buitenland | binnenland | prive | digitaal | telesport | overgeld | vrouw | dft |
Kans op €3000,- !
Puzzel mee voor het goede doel en maak wekelijks kans op €3000,- !.