*

Zoeken
  Zoeken met  
5.8 °C
ZZW 2
 
files 6
6 km.
euro95
diesel
1,807
1,478
 
 
ma 24 mrt 2008, 14:34

Duitsers zijn tegen boycot OS

door onze redactie
De Duitse Olympische Sportbond (DOSB) heeft zich maandag nadrukkelijk uitgesproken tegen een boycot van de Olympische Spelen in Peking. Wel liet voorzitter Thomas Bach van de koepelorganisatie weten bezorgd te zijn over de situatie in Tibet en verscheidende Chinese provincies buiten Tibet

Bach gaf maandag aan dat het dagelijks bestuur van de DOSB, zoals diverse politieke partijen in Duitsland hadden verzocht, alle pro's en contra's van een boycot had afgewogen om tot een besluit te komen.

Na zorgvuldige afweging heeft de DOSB besloten een ploeg naar Peking af te vaardigen. Sport is geen gereedschap om politieke druk uit te oefenen, vatte Bach het standpunt van zijn bond samen. Gezien eerdere ervaringen met een sportboycot geloven wij juist dat sport de dialoog kan stimuleren. Sport bouwt bruggen, geen muren, aldus de voorzitter.


SNELNIEUWS

Donderdag 17 mei

Meest gelezen

Telegraaf | Buitenland | Binnenland | Prive | Digitaal | Telesport | OverGeld | Vrouw | DFT | Film en Uitgaan | MijnBedrijf | Reiskrant | Autovisie | Varen |
header image