De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
12 °C
ZW 4
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,561
1,189
 
 

SNELNIEUWS

Zaterdag 20 maart
di 09 feb 2010, 23:24

Cricketers verslaan Canada

DUBAI -  Het Nederlandse cricketelftal heeft in de kwalificatie voor het wereldkampioenschap Twenty20 - de verkorte en door het nemen van veel risico aan bat spectaculaire versie van deze sport - de eerste punten binnen. Oranje versloeg in zijn openingswedstrijd Canada in Dubai met 6 wickets.

Bas Zuiderent Foto: JONG, ROB DE

Nederland kwam tot een totaal van 146 runs voor het verlies van vier wickets. De Canadezen, die de toss wonnen en verkozen met batten te beginnen, lieten in 20 overs 142/7 noteren.

Bas Zuiderent sloeg de ploeg van bondscoach Peter Drinnen met een harde klap, goed voor vier runs, voorbij Canada. Hij deed dat in de laatste over, met nog vijf ballen te gaan. Vlak daarvoor was profcricketer Ryan ten Doeschate op 142/3 uitgevangen bij een poging de zege binnen te brengen. Zuiderent was topscorer met 43 runs not out.

Opener Alexei Kervezee, die zijn Haagse club HBS al op jonge leeftijd verliet voor een Engelse profavontuur, had met 39 op 31 ballen (onder meer zes vieren) de toon gezet. Ook Eric Szwarczynski (25), die eraan meehielp dat Oranje na vijf overs al op 51/0 stond, en Ten Doeschate (17) waren behoorlijk productief.

Pieter Seelaar maakte de meeste indruk als bowler. Hij nam in vier overs twee wickets voor slechts 18 runs. Edgar Schiferli, Mudassar Bukhari, Ten Doeschate en Daan van Bunge stuurden de andere opponenten naar de kant.

De startende Canadese batsman Rizwan Cheema viel al na drie runs geblesseerd uit. Hij kreeg een bal in het gezicht. Ook Nederland kwam niet geheel ongeschonden uit de strijd. Schiferli kreeg opnieuw last van een knie en werd na afloop met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht voor nader onderzoek.

In dezelfde groep B won de ploeg van de Verenigde Arabische Emiraten in Abu Dhabi met 15 runs van Kenia (165/5 tegen 150/5). In de andere poule verrasten de Amerikanen Schotland (120/7 tegen 121/4). Afghanistan bleef Ierland de baas (139/8 tegen 126 all out).

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

loading image

Eredivisie

loading image
    poll image

    Het wordt nog een lastige kluif voor Sven Kramer om opnieuw wereldkampioen te worden




    Verstuur