*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-2 °C
NO 2
 
files 5
3 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 

SNELNIEUWS

Donderdag 9 februari
zo 28 feb 2010, 17:39

Wammes sterkste in EK selectiewedstrijd

Van onze turnmedewerker
SITTARD -  Jeffrey Wammes heeft in Sittard de eerste selectie wedstrijd gewonnen voor het EK-turnen dat eind april in Londen is. De turner uit Gouda scoorde 85.00. Hij werd gevolgd door Melvin Ornek van O&O uit Zwijndrecht(80.10) en derde werd Carlo van Minde uit Veldhoven met 79.35.

Jeffrey Wammes Jeffrey Wammes

Bram van Bokhoven, de coach van Wammes, was tevreden met het puntenaantal: “Jeffrey heeft een nieuwe rek- en brugoefening en die zijn nog niet helemaal af. De nieuwe oefeningen zijn moeilijker en dat moet zich op het de EK uit betalen. Over het algemeen is er goed geturnd. Omdat we aan het begin van een lang seizoen staan zijn er nog wat schoonheidsfoutjes. Voor het EK hebben we nog zeven weken om daar wat aan te doen. Met sprong twijfelen we nog of we een nieuwe doen voor het EK; vooral omdat er aan de vloeroefening nog wordt gesleuteld.”

De turners en de trainers waren met deze selectiewedstrijd eindelijk verlost van de discutabele serie kwalificatiewedstrijden voor de Europese- en wereldkampioenschappen. Vandaag was in Sittard de aftrap van het nieuwe systeem. Er is nu maar één wedstrijd is, dat een voorselectie is van tien turners oplevert.

De eerste drie turners uit de meerkamp (Wammes, Ornek en Van Minde) zijn zeker van een plaats in de voorselectie en drie turners die naast de eerste drie van het klassement de beste score op de onderdelen hadden. Dat zouden volgens de uitslagen kunnen zijn: Epke Zonderland, Anthony van Assche en Boudewijn de Vries. Daarnaast heeft KNGU topsportcoördinator Hans Gootjes nog vier aanwijsplekken in zijn binnenzak.

De turners die zijn opgenomen in de voorselectie gaan op trainingskamp en gaan naar internationale wedstrijden. Na de interland tegen Roemenië eind, maart in Hellendoorn, doen de trainers een voordracht aan de topsportcoördinator, die het laatste woord heeft.

Epke Zonderland turnde ook geen zeskamp. De sportman van het 2009 heeft besloten om tot en met de komende Europese kampioenschappen vijf van de zes toestellen te turnen. Na het EK weer aan de ringen hangen. Zonderland: “De ringen is risicovol vanwege de schouder en daarom laat ik dat voorlopig even schieten. Vorig jaar heb ik vrijwel uitsluitend brug en rek geturnd. In januari ben ik weer begonnen met sprong, voltige en vloer voor het komend EK in Engeland.”

Bart Deurloo zal de eerste zijn die aanspraak mag maken op een aanwijsplek in de voorselectie. De turner uit Ridderkek, die vorig jaar een goed WK in Londen turnde, heeft vorige week een val van de rekstok gemaakt, nadat zijn leertje afscheurde. Het gevolg was een gekneusd sleutelbeen. De fysiotherapeut en trainer Bram van Bokhoven hielden hem uit voorzorg aan de kant.

Arjen Butter uit Heerenveen kan het EK vergeten. Hij is aan zijn schouder geopereerd, waar zij een scheur in één van de pezen had. Gootjes heeft nog drie aanwijsplaatsen te vergeven.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS