Zoeken
  Zoeken met  
9.3 °C
NNW4
 
files 199
229 km.
euro95
diesel
1,799
1,458
 
 

SNELNIEUWS

Woensdag 22 mei
Foto: REUTERS
di 02 okt 2012, 22:38

Barcelona zet Benfica opzij

Van onze Telesportredactie
LISSABON - Al bijna twintig jaar wacht Benifica op een overwinning tegen een opponent uit buurland Spanje. Ook tegen Barcelona lukte het dinsdagavond niet in het tweede groepsduel van de Champions League. Lionel Messi scoorde in Lissabon zelf niet, maar bereidde wel twee goals voor in het Iberische onderonsje; 0-2.

Foto: REUTERS

Een knalharde voorzet van Messi betekende al na zes minuten een voorsprong voor Barcelona. Alexis Sánchez hoefde allleen nog zijn grote teen ertegenaan te zetten, 0-1.

Marge

Barcelona's goalie Victor Valdes hield die marge met een paar knappe reddingen in stand.

Razendsnel

Tien minuten na rust kwamen de Portugezen nog verder op achterstand. Een razendsnelle actie van Messi eindigde bij Cesc Fabregas. De aanvaller van de Spaanse ploeg koos voor de korte hoek, 0-2.

Angstgegner

Spaanse clubs lijken angstgegners voor Benfica. De Portugese club wist de laatste zes thuisduels tegen een Spaanse tegenstander niet in winst om te zetten. In het seizoen 82/83 lukte dat voor het laatst in een UEFA Cupduel tegen Real Betis (2-1).

Brancard

Aanvoerder Carles Puyol moest in de 78e minuut per brancard van het veld na een ongelukkige val. De routinier was net hersteld van een langdurige knieblessure.

Rood

In de slotfase moesten de gasten met tien man verder na rood voor Sergio Busquets wegens wangedrag.

Uitslagen, stand en programma groep G

Lees meer over
voetbal  - champions league  - benfica  - barcelona

Inloggen bij Telegraaf.nl
Registreer?
Of login met
Ingelogd bij Telegraaf.nl