Inloggen bij Telegraaf.nl
De politie in Bahrein trad dinsdag in de hoofdstad Manamah hard op tegen demonstranten, die wilden herdenken dat precies een jaar geleden de opstand voor meer democratie begon. Ze zette onder meer traangas en rubberkogels in. De politieke onrust leidde er vorig jaar toe dat de Grote Prijs van Bahrein werd afgelast.
„Ik had wel gerekend op onlusten, maar zie er niets ernstigs in”, zei Ecclestone. „Het verandert onze positie niet. De race gaat door. Ik sta voortdurend in contact met de regering van Bahrein en zij zullen het mij echt wel op tijd zeggen als we niet moeten komen. Zo gebeurde het vorig jaar ook.” Bahrein betaalt naar verluidt 40 miljoen dollar aan Ecclestone om de Formule 1 te mogen organiseren.
De internationale autosportfederatie FIA benadrukte dat de bond zich niet kan mengen in politieke zaken, maar gaf wel aan dat de Grand Prix een gunstige uitwerking kan hebben op de problemen in het land. „De diplomaten in het land zeggen dat ook”, aldus een woordvoerder.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Unieke reeks in de Formule 1
Webber snelste in Monaco
Loeb wint Akropolis Rally
Maldonado valt snel uit
Webber hoopt in Monaco
EK-selectie Polen ook bekend
'Ik weet dat Real mij volgt'
Del Bosque laat Soldado thuis
'Duitsers zwaar aangeslagen'
VIDEO Bradley scoort wereldgoal
De Gendt kan het niet geloven
DOSSIER Alles over Giro d'Italia
Giro-succes met oranje tintje
Ronde van België voor Martin
Rogers wint Ronde van Beieren
Sijsling in thriller onderuit
Roddick snel klaar in Parijs
Krajicek en Bertens in actie
Stosur door op Roland Garros
Sijsling op de baan in Parijs
Of login met