*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
NO 2
 
files 1
6 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
vr 21 nov 2008, 06:22

Ten Harkel terug in Dakar-rally

door Coo Dijkman
IJMUIDEN -  Zo dacht hij nog oud en nieuw thuis in Zutphen te vieren, maar Bob ten Harkel zit komende jaarwisseling 'gewoon' in het zomerse Buenos Aires. Nu is 'gewoon' niet helemaal op zijn plaats, omdat de 52-jarige garagehouder pas afgelopen dinsdag vernam dat hij zich bij de Dakar-karavaan kon aansluiten. Hij maakt namelijk onverwacht deel uit van Nederlands meest gevarieerde team dat zich voor de komende Dakar-rally door Argentinië en Chili heeft ingeschreven. Hij vervangt in het Dakarsport.com-team de gerenommeerde Freddy Loix, die de Bowler Nemesis zou besturen met teameigenaar Roland Rijpma als diens navigator.

Bob ten Harkel achterop de motor bij Alex Brusselers. Bob ten Harkel achterop de motor bij Alex Brusselers. Foto: fotografie frank uijlenbroek

De Belgische topcoureur kreeg recentelijk van Peugeot de kans om aan het WK rallyrijden mee te doen, waarvan de eerste rally in dezelfde periode als de Dakar-rally valt. En zoals Loix een aanbod kreeg dat hij niet kon weigeren, gold dat ook voor Ten Harkel, die nog steeds één van de meest succesvolle Nederlandse Dakar-deelnemers is.

Hoewel hij tweemaal de T1-standaardklasse won, tweemaal tiende algemeen eindigde en in zijn laatste Dakar-rally nog winnaar van het amateurklassement werd, kreeg Ten Harkel het financieel niet rond om aan zijn elfde 'Le Dakar' te beginnen. "Ik kreeg de sponsoring niet rond. Daarom deed ik het eens anders. Heb een bedrijf ingehuurd om dat voor mij te doen, maar daar kwam helemaal niets uit. Anders dan in mijn zaak, kan ik mezelf moeilijk verkopen, ben ook geen spreker. Misschien komt het ook doordat ik uit de Achterhoek kom. Zoals we zeggen zitten wij Achterhoekers altijd een beetje in de luwte", sprak Ten Harkel met een glimlach.

In de off-roadwereld staat hij hoog aangeschreven. Toen Rijpma met een probleem werd opgezadeld, was een telefoontje naar Ten Harkel voldoende om hem bij de oliebollen weg te houden. Afgelopen maandag testte hij in het Noord-Duitse Fürstenau de wagen. Daarin had hij begin dit jaar tijdens een Dakar-dag op het strand een beetje mee gereden, "maar ik was er niet van onder de indruk." Op het natuurterrein, waarvan de Twentse zakenman en racer Peter van Merksteijn mede-eigenaar is, daarentegen, waande hij zich in een andere Bowler Nemesis. De wagen met 4.4 V8-motor en sequentiële 6-bak is namelijk zo grondig onder handen genomen, zeg maar verbouwd, dat kenner Ten Harkel nu concludeerde: "Ik stond ervan te kijken hoe je met zo'n ding tekeer kon gaan. Ik heb er alle vertrouwen in."

Vertrouwen straalde gisteren bij de teampresentatie in IJmuiden aan Zee ook Alex Brusselers uit. Maar die mitella dan om de rechterschouder van het enige Quad-lid van het team? "Komt goed", beweerde de reus uit Boxtel, die zijn sleutelbeen brak tijdens de pre-Dakar-dag in Valkenswaard. Chirurg Ab van Erp, die menig Dakar meeging als begeleider, zette de breuk met een plaatje vast. "Ja, hij is sceptisch dat ik toch mee wil doen. Ik heb echter het gevoel dat als ik nu niet ga, dat het er nooit meer van komt. De vorige rally door Afrika werd afgelast en dan zou ik nu weer niet kunnen? Nee, ik denk dat het wel goed zit. En in vijf weken tijd verleer je het motorrijden echt niet", grijnsde hij.

Daarom is hij volgende week in Le Havre present. In de Franse havenplaats heeft woensdag en donderdag de technische controle plaats van alle voertuigen die aan de Dakar deelnemen. Daarna wordt de vloot verscheept naar Buenos Aires, waar op 3 januari het startsein wordt gegeven. Veertien dagen later is daar de finish. Na 9000 kilometer over volstrekt nieuwe routes en door landschappen, het grote onbekende...


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS