Van der Garde leert van debuut
FOTO V/d Garde in Formule 1
Räikkönen snelste bij rentree
Kovalainen opent F1-seizoen
V/d Garde: F1-test in Jerez
LIVE EXTRA Twente - Heracles
Heerenveen nog zonder Zomer
De Graafschap mist zieke trainer
DOSSIER Alles over de eredivisie
Sarpong wellicht tegen Ajax
Nog een ronde in China
Kreder pakt dagzege
Vingerling vervangt Veldt
Boonen weer sterkste in Qatar
Veelers: Alles op Roubaix
Sjarapova klaar in Parijs
Siemerink: relaxte vrijdag
Team Federer verliest thriller
De Bakker blij met zijn niveau
Daviscup: Oranje op rozen
Hij vertelde dat het moeilijk was er twee keer 'bij te staan'. Dat had te maken met een nieuwtje in het kwalificatiesysteem dat in Sepang werd geïntroduceerd. Tijdens de vier kwali-sessies (twee voor de Sprintrace en twee voor de Hoofdrace) mag eenmaal de knop van de powerboost worden gebruikt, waardoor een coureur over iets meer dan de gebruikelijke 600pk kan beschikken. Wanneer die te gebruiken is een tactische beslissing.
Het resulteerde in twee startopstellingen waarin nog al wat verrassingen voorkwamen. Team Zwitserland won de pole voor de Sprintrace maar start in de Hoofdrace vanaf de zestiende plaats. Libanon daarentegen klokte in de Sprint-kwali een achttiende tijd maar vertrekt voor de Hoofdrace als derde vanaf de tweede rij.
Bleekemolen en Team Nederland besloot de powerboost alleen voor de Hoofdrace-kwali te gebruiken. Aanvankelijk begon het team van Lammers met een afstelling die goed uitpakte in de vrije trainingen. In de eerste twee kwali-sessies bleek de wagen echter wat overstuur-neigingen te vertonen. Bovendien werd het snelle rondje van Bleekemolen verstoord doordat hij verkeer op de baan tegenkwam. De set-up werd vergeleken met die van Team Ierland waarmee Nederland samenwerkt. De aanpassing voor de Hoofdrace-kwali resulteerde in een zesde tijd. Ierland met Adam Carroll reed naar de pole. Voor de racedag ziet Bleekemolen mogelijkheden om naar het podium te rijden.
Ook teambaas Jan Lammers blijft in een goed resultaat geloven. ?De competitie is verschrikkelijk sterk, maar we doen wel degelijk mee. Die zesde startplaats van Jeroen biedt uitzicht. De kwalificatie was een tactisch spel. Je moest werken met compromissen. Wanneer gebruik je je powerboost en wanneer een nieuwe set banden. Je ziet nu wel dat bijvoorbeeld Libanon nu derde op de grid staat en dat maakt het wel interessant voor de race?, aldus Lammers.
De powerboost in de kwalificatie werkt als volgt: de rijder kan die voor alle vier sessies maar één keer indrukken en de power komt er dan pas 4 kilometer later in. Hij drukt die daarom in bij het uitgaan van de pitstraat. De power blijft dan effectief voor acht kilometer, circa twee ronden. De druk op een coureur is dan ook groot, want hij kan zich geen foutje permitteren.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer