*

Zoeken
  Zoeken met  
ma 06 apr 2009, 11:27

Bleekemolen racet van circuit naar circuit

AMSTERDAM -  Jeroen Bleekemolen kijkt even in zijn agenda. De vraag is hoeveel autoraces hij het komend seizoen rijdt. „Vanaf de paasraces tot en met eind oktober zit ik vrijwel alle weekeinden in de raceauto. Twee weekendjes vrij, zie ik, maar daar verzin ik wel wat op.”

Jeroen Bleekemolen Jeroen Bleekemolen

De 27-jarige autocoureur uit Aerdenhout volgt een voor normale mensen slopend programma. „Ik kom net van het circuit Zandvoort voor een test in de Corvette, daarna rijd ik door naar Hockenheim voor een test met de Porsche. Ik rijd nu al weer een paar jaar van circuit naar circuit. Ik krijg nu eenmaal niet genoeg van racen. Het is het leukste wat er is. Bovendien, racen is de beste training. Het houdt je scherp.”

Jeroen Bleekemolen is een van de uithangborden van de Nederlands autosport. Hij won vorig jaar in een privéteam de 24 uur van Le Mans en veroverde in september de titel in de Porsche Supercup. De in Spa aanwezige premier Jan Peter Balkenende had de kampioen nog geen hand gegeven, of Bleekemolen was al weer op weg van Spa naar Zandvoort. Nog even een race in de Clio Cup.

„Het is een vol programma en ik houd dat natuurlijk alleen maar vol omdat ik het zo leuk vind. Toch is het niet zo raar wat ik doe. Een autocoureur wil het liefst elke dag in zijn sportwagen zitten, zoals een voetballer elke dag op het veld tegen een bal wil trappen. Ik krijg door mijn drukke schema voor elkaar dat ik vier tot vijf dagen per week in de raceauto zit. Dat is een bijzonder hoog gemiddelde voor een autocoureur.”

De agenda van Bleekemolen bevat races in de Porsche Supercup, Porsche Carrera, het nieuwe Dutch GT4 Championship, de A1GP, de Duitse ADAC GT Masters en de 24 uur van Le Mans. „Het lukt niet om in alle klassen alle races te doen. Soms moet ik keuzes maken omdat races samenvallen. Mijn hoofddoelen voor komend seizoen zijn de Porsche Supercup en de Porsche Carrera.”

Niet zonder reden. „Ik hoop er eigenlijk een fabriekscontract bij Porsche uit te slepen. Dat automerk is heel loyaal. Als het me lukt een contract te krijgen, ben ik zeker tien jaar verzekerd van een carrière in de racerij. Zoals het nu gaat is het ook wel goed, maar je moet toch ieder jaar maar weer afwachten wat er op je pad komt.”

Bleekemolen had dat fabriekscontract eigenlijk al op zak kunnen hebben, maar de crisis in de autobranche heeft dat verhinderd. „Ook Porsche heeft klappen gekregen en moet minderen. Er was voor mij dit jaar geen plek, ook al heb ik de beste papieren. Ik ben namelijk de enige coureur die in alle raceauto's van Porsche succesvol is geweest. Geen van de huidige fabrieksrijders kan dat zeggen.”

Een contract bij Porsche is overigens voor Bleekemolen ook de enige manier om ooit nog in de Formule 1 te geraken. „Ik heb geen geld om me in te kopen bij een team en ben te oud om nog in een opleidingstraject van een team te worden opgenomen. Maar stel dat Porsche ooit plannen krijgt om de Formule 1 in te stappen - en de Formule 1 wordt goedkoper en wil er graag nieuwe teams bijhebben - dan hebben ze in Jeroen Bleekemolen een coureur in huis die zeker goed genoeg is.”