*

Zoeken
  Zoeken met  
ma 04 mei 2009, 05:30

Dubbelzege Chevrolet

Van onze Telesportredactie
MARRAKECH -  De Chevrolet Cruze speelt een belangrijke stuntrol in een TV-film die in oktober in Frankrijk in première gaat, maar gisteren was er een echte hoofdrol voor de nieuwe wagen weggelegd in de derde ronde van het wereldkampioenschap toerwagens (WTCC). Waar het filmverhaal gaat over een blinde jongeman die er dankzij de vaardigheden en steun van zijn bevriende bijrijder in slaagt aan races deel te nemen, kon Chevrolet-coureur Rob Huff op het stratencircuit van Marrakech met bijna ogen dicht naar de eerste zege van de Cruze in het WTCC cruisen. Vertrokken vanaf pole position was het voor de Brit een koud kunstje om de concurrentie achter zich te houden op de piste waar inhalen zonder risico's op schade onmogelijk was.

Chevrolet coureur Robert Huff. Chevrolet coureur Robert Huff. Foto: Reuters

De door de Franse zender TF1 geproduceerde TV-film heet 'Aveuglement' (Blindelings), maar zo klakkeloos zette Huff's teamgenoot Nicola Larini de tweede race van de dag niet naar zijn hand. Volgens de omgekeerde grid van race 1 mocht BMW 320si-rijder Jörg Müller van de pole vertrekken. De Duitser wist Larini lang achter zich te houden, maar schamping van de muur na licht contact van de Cruze was cruciaal. De in Kerkrade geboren Müller zakte meteen naar P4 terug.

Voor Chevrolet lag de weg op naar een glorieuze dubbelzege, terwijl het Larini's eerste zege in het WTCC betrof. Het team onder leiding van Eric Neve maakte optimaal gebruik van de nieuwe gewichtsregels die na de eerste vier races in Brazilië en Mexico van kracht werden. De Cruze mocht er 20 kilo afhalen, terwijl de fabrieks-BMW's en -SEAT's er 40 kilo bij kregen. Desondanks voert de brigade van SEAT's sportbaas Jaime Puig nog steeds de WK-stand aan.

Ook Tom Coronel's SEAT Leon TFSI met benzinemotor woog 20 kilo lichter, maar de coureur kon dat voordeel niet benutten. Daar was zijn slechte kwalificatie debet aan. In race 1 probeerde hij nog van alles om de schade te herstellen, maar hij vergaloppeerde zich in zijn jacht op BMW-fabriekscoureur Farfus. "Ik was te hot, te gretig", bekende Coronel die zo hard over de kerbs vloog dat zijn auto de bandenstapels aan weerszijde van de baan raakte. Met een beschadigde wagen startte hij in race 2 als 21ste. Dat hij met een staande start en met hulp van uitvallers als negende (!) werd afgevlagd was een prestatie van formaat, waardoor hij kansrijk blijft in de strijd om de Independents Trophy voor privé-rijders. Hij was sneller dan zijn BMW-concurrent Franz Engstler.

"Ik kreeg van het team opdracht achter hem te blijven. Met P2 bij de privateers waren zij tevreden", lachte de coureur die drijfnat uitstapte. Was de buitentemperatuur al dik 28 graden Celsius, in de cockpit was het bijna niet uit te houden. Ook Jaap van Lagen greep na afloop gulzig naar de waterfles. De Lada-fabrieksrijder en tweede Nederlander in het WK verslikte zich ditmaal niet. Dat deed hij wel in beide races (een drive-through wegens afsteken van een chicane en contact met de bandenstapel).

Zijn hoop is gevestigd op een krachtiger motor die vanaf Valencia wordt ingezet. Later in het seizoen maakt het Priora-model zijn opwachting. "Tot die tijd moeten we het zien uit te zingen."

Marrakech (Mar). FIA WTCC, race 1: 1. Huff (GBr) Chevrolet Cruze 12 ronden in 24.04,240 (gem. 135,8 km/uur), 2. Tarquini (Ita) SEAT Leon TDI op 1,729, 3. Gene (Spa) SEAT Leon TDI 5,583, 20. Van Lagen (Ned) Lada 110 55,021, 21. Coronel (Ned) SEAT Leon TFSI 1.01,896. Race 2: 1. Larini (Ita) Chevrolet Cruze 13 ronden in 27.29,960 (gem. 128,77 km/uur), 2. Y. Muller (Fra) SEAT Leon TDI 1,399, 3. Huff 1,778, 9. Coronel 11,084, 15. Van Lagen op 1 ronde. WK-stand: 1. Muller 43 punten, 2. Tarquini 31, 3. Rydell (Zwe) 30, 15. Coronel 1. Silverstone. FIA GT. Eerste ronde: 1. Wendlinger-Sharp (Oos/GBr) Saleen S7 65 ronden in 2.00.10,556, 2. Bertolini-Bartels (Ita/Dui) Maserati MC12 op 5,499, 3. Moreau-Maassen (Fra/Ned) Corvette Z06 25,956. Brits F3. Race 1: Van der Zande (Ned) Mercedes 30.52,430, 2. Chilton (GBr) Volkswagen op 0,453, 3. Buzaid (Braz) Volkswagen 1,721. Race 2: 1. Ricciardo (Aus), 2.Christodoulou (GBr), 3. Chilton, 12. Van der Zande. Spa-Francorchamps (Bel) Eurocup Mégane Trophy, race 2: 1. Hirschi (Zwi) 15 ronde in 38.12,865, 2. Thiriet (Fra) 1,568, 3. Rossi (Fra) 2,100. Stand: 1. Hirschi 58 punten, 2. Verschuur 38, 3. Thiriet 30.