*

Zoeken
  Zoeken met  
wo 06 mei 2009, 14:21

Button op jacht naar vier uit vijf

Van onze Telesportredactie
BARCELONA -  Jenson Button gaat dit weekeinde bij de Grote Prijs van Spanje voor Formule 1-wagens op jacht naar zijn vierde zege in vijf races. De Brit, die verrassend het WK-klassement aanvoert, hoopt met de Brawn GP andermaal de pole positie te kunnen innemen.

Jenson Button hoopt zondag na de Grand Prix van Spanje weer te kunnen juichen. Jenson Button hoopt zondag na de Grand Prix van Spanje weer te kunnen juichen. Foto: EPA

De geschiedenis heeft namelijk uitgewezen, dat het Circuit van Catalunya het meest voorspelbaar van alle circuits is. Bovendien hebben alle renstallen hier in het voorseizoen hun bolides uitgetest, dus de coureurs kennen het als hun broekzak.

Daarnaast kwam de winnaar de laatste acht jaar van pole positie. Sinds de ingebruikname van het circuit bij Barcelona in 1991 wist slechts één keer een rijder te winnen, die niet was begonnen vanaf de eerste startrij.

Versteld

Aangedreven door Mercedes-motoren hebben de Brawn GP'S van Button en Rubens Barrichello iedereen versteld doen staan bij de start van het F1-seizoen 2009. McLaren en Ferrari, die de Formule 1 de laatste jaren domineerden, kunnen vooralsnog geen hoofdrol spelen.

"Ik ken dit circuit van binnen en van buiten", vertelde Button aan de vooravond van de trainingen voor de GP in Spanje. "Je moet beschikken over een auto met veel downforce om een snelle ronde neer te zetten. Onze auto's zijn zo betrouwbaar, dat we met een gerust hart de bochten snel kunnen nemen. We moeten knokken om onze topposities te handhaven, maar ik heb er alle vertrouwen in, dat dat gaat lukken."