Inloggen bij Telegraaf.nl
Voormalig wereldkampioen Kimi Räikkönen staat naast Button op de eerste startrij. De Fin was in zijn Ferrari slechts 0,025 seconden langzamer dan de Brit. Button startte dit seizoen al drie keer eerder van poleposition. Hij won tot dusver vier van de vijf Grand Prix'. Button heeft in de WK-stand een voorsprong van veertien punten op zijn Braziliaanse teamgenoot Rubens Barrichello, die zondag vanaf de derde plek start.
Button bewaarde zaterdag het beste voor het laatst. In de laatste seconden van de kwalificatie nestelde hij zich op kop van het klassement. "Ik denk dat het een gewoonte van Jenson is geworden om het beste voor het laatste te bewaren”, lachte teammanager Ross Brawn. "Hij wist dat dit het rondje moest worden waarin hij het moest doen en precies op dat moment reed hij geweldig.”
Voor Räikkönen was de tweede plek een spaarzaam hoogtepunt in een tot nu toe bijzonder teleurstellend seizoen. De wereldkampioen van 2007 schraapte in de eerste vijf races pas drie punten bij elkaar. Zijn teamgenoot Felipe Massa, die evenveel punten heeft, vertrekt zondag vanaf de vijfde plek. De vierde plaats wordt ingenomen door de Duitser Sebastian Vettel, de nummer drie van de WK-stand. Regerend wereldkampioen Lewis Hamilton stelde opnieuw teleur; hij werd slechts zestiende.
© 1996-2012 Telegraaf Media Nederland | Landelijke Media B.V., Amsterdam.
Alle rechten voorbehouden.
e-mail: redactie-i@telegraaf.nl
Privacy | Disclaimer
Unieke reeks in de Formule 1
Webber snelste in Monaco
Loeb wint Akropolis Rally
Maldonado valt snel uit
Webber hoopt in Monaco
Historische dubbel ADO
EK-selectie Polen ook bekend
'Ik weet dat Real mij volgt'
Del Bosque laat Soldado thuis
'Duitsers zwaar aangeslagen'
Hesjedal dacht pas laat aan zege
De Gendt kan het niet geloven
DOSSIER Alles over Giro d'Italia
Giro-succes met oranje tintje
Ronde van België voor Martin
Williams langzaam op gang
Sijsling baalt van lichaam
Sijsling in thriller onderuit
Roddick snel klaar in Parijs
Krajicek en Bertens in actie
Of login met