*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 70
60 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 
zo 18 okt 2009, 20:14

Button lost alsnog belofte in

SUZUKA -  Jenson Button was eind vorig jaar nog een werkloze autocoureur, plotseling zonder baan in de Formule 1 door het afhaken van autofabrikant Honda. De Brit kreeg toch de kans zijn carrière in de koningsklasse voort te zetten toen Ross Brawn de boedel van Honda opkocht en met motoren van Mercedes het wereldkampioenschap aanving. Met acht maanden later even onverwacht als spectaculair de wereldtitel tot gevolg.

Jenson Button. Jenson Button. Foto: AFP

Button lost op 29-jarige eindelijk de belofte in die hem jaren geleden al was toebedeeld. De jongeman uit Somerset deed in 2000 voor het team van Williams zijn intrede in de Formule 1 als begenadigd talent, dat furore had gemaakt in het kartracen, de Formule Ford en de Formule 3.

Dankzij een veelbelovend debuutjaar mocht Button het jaar daarop voor Renault rijden. In twee seizoenen was de vierde plaats zijn beste resultaat. Flavio Briatore trok zijn conclusies en verving Button in 2003 voor oogappel Fernando Alonso.

Button vond onderdak bij BAR-Honda en die overstap luidde een vruchtbaar jaar in. In 2004 eindigde hij vier keer als tweede en werd derde in het wereldkampioenschap achter de dominante Ferrari's van Michael Schumacher en Rubens Barrichello. Het jaar daarop kon hij die successen niet verbeteren, maar in 2006 vierde Button zijn eerste triomf. Hij won de totaal verregende Grote Prijs van Hongarije, zijn eerste zege na 113 starts.

Ondanks miljoenen euro's aan investeringen slaagde Honda er de jaren daarop niet in een snelle auto naar de circuits te brengen. Button reed twee kleurloze seizoenen en zijn carrière in de Formule 1 leek geruisloos ten einde toen Honda eind vorig jaar de stekker eruit trok.

Brawn redde Button en bleek en passant een dijk van een bolide te hebben ontwikkeld. De Brit raasde de eerste helft van het seizoen over de circuits en won zes van de zeven races. De voorsprong die hij daarmee opbouwde gaf hem voldoende lucht voor de tweede seizoenshelft, toen het bij Brawn minder ging en de concurrentie aan snelheid won. Met name zijn Braziliaanse teamgenoot Rubens Barrichello en de Duitser Sebastian Vettel van Red Bull bleven tot en met de voorlaatste race in Brazilië een bedreiging, maar zij kregen de kloof niet dicht.

Zo gaat Button alsnog de geschiedenis in als een winnaar en ontloopt hij het predicaat van de knappe playboy die nimmer zijn belofte inloste en vooral rommelde met contracten. In 2005 moest hij zich voor naar verluidt 30 miljoen dollar uitkopen bij Williams. Hij had daar al getekend, maar besloot later toch bij Honda te blijven.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!
Gerelateerde artikelen

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS