De Telegraaf
Zoeken
  Zoeken met  
 
1 °C
W 2
 
files 0
0 km.
euro95
diesel
1,559
1,178
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 12 maart
vr 03 apr 2009, 05:37

Wielrennen heeft Armstrong nodig

MADRID -  Welk fenomeen Lance Armstrong is, is me de eerste maanden van dit jaar weer eens duidelijk geworden. Toen hij vorig jaar gedurende de Tour de France voorzichtig aan mij vertelde dat hij drie jaar na zijn afscheid weer aan een rentree dacht, verklaarde ik hem in eerste instantie voor gek. Ik had dat helemaal niet verwacht. Op het moment dat ik wist dat het serieus was, zag ik niet alleen een mooie uitdaging om opnieuw met hem te gaan samenwerken. Ik zag ook nieuwe kansen voor de wielersport.

Sinds 'LA' in september zijn terugkeer aankondigde, is de ploeg bijna geen dag meer uit het nieuws geweest. Ook de wedstrijden die hij reed, werden drukker bezocht dan ooit. In de Tour Down Under was enorm veel enthousiast publiek en de wielerronde groeide dit jaar uit tot het grootste sportevenement van Zuid-Australië. In de Ronde van Californië was de publieke belangstelling vergelijkbaar met sommige ritten in de Tour de France. Het publiek ging helemaal uit z'n dak. In Castilla Y Léon zag je pas wat voor effect Armstrong op een kleine ronde heeft, waar start en finish in kleine steden is. Er waren meer dan honderd journalisten van alle delen van de wereld.

Het positieve effect van de rentree van Armstrong is dat hij de wielersport momenteel weer globaal in het nieuws brengt. Dit heeft de sport ook nodig. Wereldwijd krijgt het wielrennen de laatste jaren immers steeds minder aandacht. Alleen de Tour de France is een evenement dat mondiaal meetelt. Alle andere wielerkoersen ten spijt tellen echt niet buiten Europa.

Wanneer je dat vergelijkt met andere sporten als Formule 1, tennis (Grand Slams) en voetbal (Champions League) hobbelt het wielrennen er maar een beetje achteraan. Veel mensen in onze sport zijn tegen globalisatie, omdat ze alleen aan hun eigen belang vasthouden. Ze kijken niet verder dan hun eigen straat. We moeten af van deze té bekrompen en té traditionele denkwijze. Mondialisering biedt op lange termijn voordelen voor iedereen.

Ik ben op diverse newsletters uit de sportmarketing geabonneerd en lees dat er zelfs in deze crisistijd in de andere sporten megadeals voor vele tientallen miljoenen worden gesloten. In het wielrennen gebeurt echter niks. Een bewijs dat het een noodzaak is de sport verder te ontwikkelen dan alleen in Europa. Dertig jaar geleden bestond het peloton uit renners van Frankrijk, België, Italië, Spanje en Nederland. Nu heb je niet alleen coureurs uit alle werelddelen, maar zijn er ook sponsors (multinational) uit alle contingenten.

Armstrong is momenteel de enige persoon in het wielrennen die wereldwijd bekend is. Juist omdat hij het wielrennen overstijgt, helpt hij nu de sport een verdere stap in de globalisering te zetten. De impact die zijn aanwezigheid dit jaar had in zijn eerste wedstrijden, heeft dat bewezen. Het wielrennen heeft een figuur zoals Armstrong nu nodig.

Na zijn val in Castilla Y Léon waarbij hij zijn sleutelbeen brak, gaat het momenteel redelijk met hem. Hij traint thuis in Austin dagelijks op de rollen en zal volgende week weer buiten kunnen fietsen. In tegenstelling tot de diagnose in Spanje bleek het een viervoudige gecompliceerde breuk te zijn. Het belangrijkste is echter dat de operatie goed verlopen is en dat hij niet inactief is geweest. Hij is blijven trainen. Onze ervaring leert dat het genezingsproces bij een sportman dan snel kan verlopen. De Giro d'Italia is nog altijd haalbaar. Al zal hij daar wel met een andere doelstelling van start moeten gaan. Meedoen voor de eindzege in de Ronde van Italië is een onmogelijke missie, maar ik denk wel dat hij in die ronde richting de Tour een serieuze progressie kan boeken.

Plaats op:      Facebook    Plaats op eKudos    Plaats op MSN reporter    Plaats op Delicious    Plaats op Twitter

poll image

Van Nistelrooy moet in de selectie van het Nederlands elftal




Verstuur