*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-3 °C
NO 2
 
files 5
9 km.
euro95
diesel
1,768
1,476
 
 

SNELNIEUWS

Donderdag 9 februari
za 05 jul 2008, 09:30

Bankier blijf bij je leest

AMSTERDAM -  Twaalf maanden na het drama Rasmussen staat Rabobank voor een nieuwe beproeving. De kantonrechter heeft afgelopen week bepaald dat de ploeg had moeten weten dat de Deen loog in zijn where-abouts. Rasmussen had dus nooit in de Tour mogen starten. Door die fout is de structuur van de ploeg overhoop gegooid en heeft de bank zelf een nieuw management neergezet. Daarmee geeft de sponsor aan dat de controlerende functie belangrijker is dan het sportieve element.

Zes personen zag Rabobank de afgelopen periode verdwijnen (Rasmussen, De Rooij, Veneberg, Boogerd, Bergsma en een mecanicien) waarvoor diep in de buidel getast moest worden. Het is één van de gevolgen van de zakelijke verharding in het team dat een duidelijk spoor achterlaat dat men in wielerland niet gewend is.

Opmerkelijk is hoe de iconen van zes maanden geleden nu zomaar aan de kant worden gezet door de nieuwe manager Harold Knebel die sinds 1 maart aan de macht is. Deze voormalig directeur Private Banking heeft zelf geen enkele ervaring in de topsport. Voor Boogerd was na zijn actieve carrière een rol in de ploeg weggelegd, maar uitgerekend op de avond van 'zijn' Amstel Gold Race werd hij bedankt voor zijn diensten.

Thomas Dekker is nummer twee. Zijn conditionele achterstand in de Ronde van Zwitserland werd aangegrepen om hem een les in nederigheid te leren. De Noord-Hollander heeft te veel bravoure en past daardoor niet in het bankiersplaatje van ideale schoonzonen. En gisteren werd bij de Spaanse media bekend dat de beste wielrenner die Rabobank ooit heeft gehad, Oscar Freire, zich ook niet meer thuis voelt in de Nederlandse formatie. De drievoudig wereldkampioen is financieel akkoord over een nieuw contract, maar vindt het nieuwe interne reglement respectloos richting de renners.

De affaire Dekker heeft de afgelopen dagen bij een deel van de renners en het personeel als een katalysator gewerkt om de onvrede over de nieuwe Rabo-leiding te uiten. In deze Tour bestaat de delegatie van de ploeg uit liefst 28 personen, waardoor er steeds meer personen zonder sportverleden zich met het sportieve gebeuren gaan bemoeien.

Symbolisch was de persconferentie in Brest waar eerste ploegleider Erik Breukink achter in de zaal stond, terwijl Knebel en pr-man Luuc Eisenga naast Menchov op het podium zaten. Hoewel Rabobank steeds heeft gezegd dat hun taak het runnen van een bank is, blijkt de financiële instelling nu wel degelijk op de sportieve stoel te zitten.

Knebel, die liefst drie assistenten heeft, had een nadrukkelijke stem in de keuze van de Tourploeg. Bij besprekingen met zaakwaarnemers laat hij zich niet bijstaan door een ploegleider. Ook worden er de vragen gesteld waarom de bankdirecteur zich nu opwerpt om nieuw materiaal voor volgend jaar te testen en waarom hij meer dan regelmatig met zijn eigen renners mee traint. Dat degenen met wielerkennis in de ploeg hun schouders ophalen in plaats van corrigerend op te treden, tekent de ernst van de situatie. Na alle veranderingen zwijgen ze liever. Hierdoor regeert het nepotisme en krijgen de leidinggevenden geen beeld van de werkelijke situatie.

Knebel verklaarde gisteren dat geluiden over onrust hem niet bekend zijn. Dan legt hij zijn oor echter niet goed te luister. Rabobank is een van de mooiste sponsors in de wielersport. Het zou zonde zijn wanneer het heersende ongenoegen opnieuw tot problemen leidt. Daarom is het goed om de huidige situatie eens open en eerlijk te evalueren. Het thuislaten van Dekker voor deze Tour en de daaruit bijna onvermijdbare breuk is de reinste kapitaalvernietiging. Dat had de voormalig directeur Private Banking toch wel kunnen weten.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS