*

Zoeken
  Zoeken met  
 
-4 °C
O 3
 
files 104
91 km.
euro95
diesel
1,772
1,476
 
 

SNELNIEUWS

Vrijdag 10 februari
za 21 nov 2009, 06:00

Huntelaar en Van Nistelrooy

AMSTERDAM -  Ik zag Klaas Jan Huntelaar woensdag tegen Paraguay en helaas zag dat er niet goed uit. Zijn lichaamstaal verried twijfels bij iemand die voelt dat hij de middelpunt van een discussie is. Het lot van een spits die een tijdje droog staat. Aan de andere kant, als hij geen spits was geweest, dan had hij niet meer bij de selectie gezeten. Een back of een middenvelder heeft nu eenmaal minder krediet.

Ook zag ik woensdag op Sport 1 een interview met Ruud van Nistelrooy. Met een blik in de ogen van iemand die ten koste van alles zijn doel wil bereiken. Dat is vrijwel zeker het komende WK in Zuid-Afrika. Ik sluit niet uit, dat Huntelaar die beelden ook gezien heeft. En als ik zie wat ik gezien heb, dan heeft Huntelaar dat ook gezien.

Daar komt bij, dat er niet zomaar met Robin van Persie in de spits is geëxperimenteerd. Zoiets doe je als coach alleen als het op die positie niet gaat zoals je dat wenst. Omdat Van Persie zowel op rechts als op het middenveld een dubbele meerwaarde heeft. Zo'n test is dus vooral 'voor het geval dat'.

Kortom, Huntelaar staat onder grote druk en heeft het niet makkelijk.

Daarom loopt hij momenteel ook vooral tegen zichzelf te voetballen. Dan vallen sommige dingen nog eens extra op. Hoor je mensen weer over zijn aanname, terwijl die nooit zo denderend is geweest. Maar zolang je scoort hoor je daar niemand over. Nu dus wel en de enige oplossing voor dit probleem is dat Huntelaar ze er weer in gaat schieten.

Wat dat betreft zie ik zijn toekomst niet zo somber in. Zijn club AC Milan begint steeds beter te draaien, wat het voor hem weer makkelijker maakt om in zijn ritme te komen. Dan is scoren slechts een kwestie van tijd. Tenslotte heeft Huntelaar dat zijn hele leven lang al gedaan en hij zal dat de rest van zijn carrière ook blijven doen.

Maar of dat genoeg is om mee naar Zuid-Afrika te gaan is nog de vraag. Zeker als Van Nistelrooy zijn tanden straks in het Nederlands elftal zet. Die blik in zijn ogen gaf aan, dat hij tot heel ver wil gaan om zijn doel te bereiken.

Zo zou het me niet verrassen, als Van Nistelrooy er tijdens dat interview vanuit is gegaan dat ook Huntelaar de beelden zou zien. Dan zou het een keiharde, maar ook subtiele manier zijn geweest om wat signalen af te geven. Eigenlijk het killersinstinct dat bij een spits past. Wat dat betreft heeft Van Nistelrooy een ijzersterke visitekaart afgegeven.

Een actie die twee kanten op kan gaan. Of Van Nistelrooy gaat de komende maanden erop en erover en dan is Huntelaar gezien.

Of Van Nistelrooy doet zijn kunstje, maar jaagt daarbij Huntelaar zo op, dat bondscoach Bert van Marwijk straks met een luxe-probleem zit opgescheept en misschien wel gedwongen wordt om twee spitsen mee naar het WK te nemen.

Het wordt in ieder geval een spannende periode. Vooral voor Huntelaar en Van Nistelrooy zelf. Want wie is straks de sterkste? Beiden zullen hard voor zichzelf en hard voor hun omgeving moeten zijn. En dan de doelpunten natuurlijk. Hoe meer, hoe beter. Maar dat waren ze al gewend.


Telesport
Proefabonnement?

Word nu ook Vriend van Telesport op Hyves.

Volg Telesport ook op Facebook.

Volg Telesport ook op Twitter.

Met bloemen geef je gevoel. Geef mee en win!

Volg Telesport ook op:
twitter hyves facebook RSS